Brunatne sekrety

Dariusz Krzywdziński

Brunatne sekrety

23,90 zł

1673

 

Praca dziennikarza wymaga dociekliwości i uporu, dlatego Andrzej Nowak, wykonujący zawód dziennikarza śledczego, dokłada wszelakich starań, by dotrzeć do prawdy. Jeśli zachodzi taka konieczność podąża za najbardziej podejrzanymi tropami, zagłębia się w niewygodne tematy, i wkracza na niebezpieczne tereny.
Ostatnimi czasy Nowak, który na co dzień pracuje w jednej z trójmiejskich gazet rozpoczyna współprace z dawnym kolegą. Odświeżenie znajomości z lat szkolnych może okazać się przydatne, ponieważ obecnie znajomy Andrzeja mieszka w Berlinie, a tropienie afery półświatka grasującego w Polsce i Niemczech będzie wymagało sprawnego poruszanie się po obu terenach.
Kolega Nowaka, Jan Miller z pewnością okaże się pomocny, ponieważ pracuje jako policjant do spraw zwalczania przestępczości zorganizowanej. Łącząc swe siły bohaterowie zwiększają szanse na rozwikłanie zagadki.
Sprawy zawodowe zapoczątkowują ich wspólną wędrówkę. Z czasem tropienie przestępców okazuje się jednak pobocznym celem, ponieważ powracająca przeszłość nakazuje cofnąć się do dawnej sprawy wywozu skrzynek z zamku w Królewcu. Zdarzenie to miało miejsce w czasie II wojny światowej, o czym Nowak doskonale wie, dzięki informacją pozostawionym w liście przez zmarłego dziadka.
Powrót do przeszłości okaże się zaskakujący. Zmarły Dzidek prosił, by dawna historia została ujawniona, a ostatnią wolę należy uszanować bez względu na wszystko…

Psychoskok
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-790-0374-7

Tytuł oryginalny: Brunatne sekrety

Liczba stron: 196

Format: 140x190mm

Cena katalogowa: 23,90 zł

Cena pakietu

73,80 zł

4417