Aminata - siła miłości

Lawrence Hill

Aminata - siła miłości

49,90 zł

3493

 

,,Aminata. Siła miłości” to niezwykła opowieść o losach Aminaty Diallo, urodzonej w 1745 roku w zachodnioafrykańskiej wiosce Bayo. Jedenastoletnia Aminata, porwana przez brytyjskich handlarzy niewolników, zdołała przetrwać podróż przez Atlantyk i znalazła się w Karolinie Południowej. Niepogodzona z losem, gdy tylko nadarzyła się sposobność, ucieka z niewoli, rozpoczynając tym samym wielką podróż do domu. Historia Aminaty to opowieść o przyjaźni, miłości i pełnej determinacji walce o uwolnienie się spod jarzma niewoli. Lawrence’owi Hillowi udało się stworzyć trzymającą w napięciu i boleśnie prawdziwą opowieść o niezłomnej kobiecie – wstrząsające, zapierające dech w piersiach arcydzieło.
Książka nagrodzona Commonwealth Writers’ Prize
"Wspaniale skonstruowana, pełna barwnych postaci i fascynujących szczegółów."
Nancy Kline, „New York Times Book Review”
"To opowieść, której żaden słuchacz i żaden czytelnik nigdy nie zapomni."
„Publishers Weekly”
"Prawdziwe arcydzieło o brawurowym, imponującym zasięgu geograficznym, historycznym i międzyludzkim."
„Globe and Mail”
"Imponujące dzieło historyczne Lawrence’a Hilla wciąga bez reszty i zasługuje na to, by dotrzeć do szerokiego, międzynarodowego grona czytelników."
Delia Jarrett-Macauley, „Washington Post”
"Hill z wdziękiem i współczuciem powierza prawdziwe, a zarazem przerażające doświadczenie wiarygodnej bohaterce – takiej, na jaką zasługuje dobra powieść historyczna."
Jennifer Berman, „Bookforum”
"Byłam zdziwiona, gdy na okładce odkryłam nazwisko Lawrence’a Hilla… Nie mogłam uwierzyć, że ta książka jest wytworem wyobraźni pisarza z XXI wieku, a nie autobiograficzną historią opowiedzianą przez osiemnastowieczną Afrykankę."
Kim Lundstrom, „Real Change”
"Inspirująca powieść pełna polotu i urzekającej siły… Lawrence Hill stworzył w tej książce wspaniałe, pełne barw i emocji tło, dzięki któremu opowieść Aminaty jest pełna życia. Szczerze polecam lekturę tej przejmującej powieści."
Charles Shea LeMone, „Roanoke Times”
"Powieść Hilla zdumiewa swym pięknem i głębokim szacunkiem dla człowieczeństwa. To jedna z tych nielicznych książek, które sprawiają, że czytelnik zatapia się w niej bez pamięci."
Eileen Charbonneau, „Historical Novels Review”

Black Publishing
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-804-9090-1

Liczba stron: 536

Format: 15.2x21.7

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Maria Borzobohata-Sawicka

Cena pakietu

94,80 zł

5962

Cena pakietu

89,80 zł

5687