Nierówność, która zabija Jak globalny wzrost nierówności niszczy życie milionów i jak z tym walczyć

Goran Therborn

Nierówność, która zabija Jak globalny wzrost nierówności niszczy życie milionów i jak z tym walczyć

49,00 zł

3935

 

Nierówność nie dotyczy tylko zasobności naszych portfeli. To pewien społeczno-kulturowy porządek, który dla większości ludzi oznacza gorsze zdrowie, słabszą edukację, mniej szacunku i brak możliwości dalszego rozwoju. W swojej książce Göran Therborn twierdzi, że nierówność w dosłownym sensie zabija – jej globalny wzrost prowadzi do przedwczesnej śmierci milionów. Dotyczy to również krajów rozwiniętych – zabójczy wpływ rosnących nierówności można obserwować także w takich krajach jak USA, Wielka Brytania czy Finlandia.
Nie jest to jednak wyłącznie ponury obraz współczesnego świata. Therborn w równym stopniu przedstawia istniejące programy oraz metody poprawy warunków życia i zmniejszania społecznych nierówności: od Indii i innych krajów azjatyckich po Stany Zjednoczone i kraje Europy zachodniej.
Napisana równie jasnym i zwięzłym, co bezwzględnym stylem Nierówność, która zabija to propozycja systemowego spojrzenia na problem globalnej nierówności, łącząca w sobie ogrom materiału empirycznego z oryginalnym opracowaniem teoretycznym.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-011-8179-6

Tytuł oryginalny: The Killing Fields of Inequality

Liczba stron: 228

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 49,00 zł

Tłumaczenie: Paweł Tomanek