Tańczący mistrzowie Wu Li Przegląd nowej fizyki

Gary Zukav

Tańczący mistrzowie Wu Li Przegląd nowej fizyki

44,90 zł

3143

 

Gary Zukav stworzył ponadczasowe dzieło, które od ponad 30 lat cieszy się niesłabnącą popularnością, objaśniające fizykę kwantową i teorię względności w możliwie najprostszy sposób. Autor bez żadnego przygotowania naukowego postanowił zgłębić zagadnienia nowej fizyki, i wyłożyć je w taki sposób, by były zrozumiałe dla laików.
Wspomagając się chińskim zwrotem Wu Li określającym fizykę i oznaczającym strukturę energii organicznej, ale też nonsens, oświecenie i trwanie przy swoich poglądach, i wykorzystując te sugestywne koncepcje, nadaje ramy swojej poruszającej analizie mechaniki kwantowej i teorii względności. Dzięki temu stworzył uniwersalne dzieło, o którego sukcesie świadczy sprzedanie ponad 6 milionów egzemplarzy na całym świecie i przetłumaczenie na ponad 32 języki.
Autor z wyjątkową klarownością myśli, poczuciem humoru i głębią przekazu, wprowadza czytelnika w fascynujący świat fizyki kwantowej. Zawiłe kwestie tłumaczy na przykładach a nie równaniach, najpierw proponuje zastanowienie się nad spadającym kamieniem, a dopiero później tłumaczy zagadnienie grawitacji. Dzięki temu nie potrzeba ani matematycznego, ani technicznego przygotowania, by zrozumieć teorie nowej fizyki i ich wpływ na transformację świadomości.
To wyjątkowo łatwa w odbiorze książka, która rzuca światło na niezgłębione moce leżące u podstaw wszystkiego, co wiemy.

Illuminatio
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-639-6557-0

Tytuł oryginalny: The Dancing Wu Li Masters. An Overview of the New Physics

Liczba stron: 356

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Rafał Pękała