Gwiazda Afryki Hans Marseille niepokorny as Luftwaffe

Heaton Colin D., Lewis Anne-Marie

Gwiazda Afryki Hans Marseille niepokorny as Luftwaffe

44,90 zł

3143

 

Oto fascynująca historia jednego z najsłynniejszych asów myśliwskich II wojny światowej. Uczestnicząc w bitwach o Anglię i w Afryce Północnej, Marseille wypracował własny, brawurowy styl walki powietrznej. Zestrzelił 158 maszyn, ale zasłynął nie tylko jako pilot. Znany był również z niezależnych poglądów, buntowniczej natury i nietypowych zachowań. Podczas swej błyskawicznej, lecz krótkiej kariery nagradzano go równie często, co karano.
Na równi ze służbą cenił sobie hulankę i towarzystwo pięknych kobiet, co czasem uniemożliwiało mu latanie. Nie przeszkodziło jednak w zdobyciu Krzyża Rycerskiego z Liśćmi Dębu, Mieczami i Brylantami – odznaczenia przyznanego bardzo nielicznym pilotom Luftwaffe.
Heaton i Lewis ze znawstwem ukazują Marseillea jako nie tylko jednego z najwybitniejszych pilotów myśliwskich w historii, lecz również jako człowieka, który żył pełnią życia i walczył honorowo.
prof. Dennis E. Showalter
Fascynująca biografia jednego z czołowych niemieckich „pistoletów”. Marseille był z pewnością typem łotra, który zasłużył sobie na szacunek i podziw kolegów lotników.
„World War II History Magazine”

Replika
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-767-4414-8

Tytuł oryginalny: The Star of Africa. The Story of Hans Marseille, the Rogue Luftwaffe Ace Who Dominated the WWII Skie

Liczba stron: 344

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 44,90 zł

Tłumaczenie: Łukasz Golowanow