„Tylko krótko, proszę”. Rozmowa z Karelem Hvížd’alą, zapiski, dokumenty

Václav Havel

„Tylko krótko, proszę”. Rozmowa z Karelem Hvížd’alą, zapiski, dokumenty

39,00 zł

2599

 

To pierwsza od piętnastu lat książka Václava Havla. Dzieli się on w niej z czytelnikami wspomnieniami z czasów, gdy był głową państwa. Havel z humorem pokazuje codzienność na Hradczanach, swoje kłótnie z premierem, a także heroiczną walkę z ciągle psującą się drukarką. Obok anegdot czytelnik znajdzie w tej książce uwagi na temat współczesnego świata: od opisu narodzin młodej demokracji po wyjaśnienie, czemu operacja USA w Iraku musiała zakończyć się fiaskiem. Polskich czytelników na pewno szczególnie zainteresują fragmenty o Aleksandrze Kwaśniewskim i wspomnienie o Janie Pawle II.
To również opowieść o prywatnym życiu wybitnego polityka - Havel opisuje tragedię śmiertelnej choroby pierwszej żony i opowiada o początkach drugiej miłości i małżeństwa.
„Tylko krótko, proszę” stanowi po części kontynuację wywiadu z Karelem Hvížďalą, zapoczątkowanego w książce Zaoczne przesłuchanie oraz kolaż wypisów z osobistego pamiętnika oraz najrozmaitszych notatek i zapisków do najbliższych współpracowników.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2007-08-24

ISBN: 978-83-240-0857-5

Opracowanie graficzne
Olgierd Chmielewski

Liczba stron: 400

Znak

Format: 144 x 205 mm

Cena katalogowa: 39,00 zł

Tłumaczenie: Andrzej Jagodziński