Przysięga królowej. Historia Izabeli Kastylijskiej

C. W. Gortner

Przysięga królowej. Historia Izabeli Kastylijskiej

39,90 zł

1995

Poruszająca i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń znanych z kart historii

Nikt nie wierzył, że Izabela była stworzona do wielkich rzeczy. Drobna i niepozorna, miała zaledwie siedemnaście lat, kiedy niespodziewanie została dziedziczką tronu Kastylii. Nagle z pionka w dworskich rozgrywkach stała się jednym z kluczowych graczy. Musiała nauczyć się lawirować wśród licznych pułapek w niebezpiecznej walce o koronę i postawić wszystko na jedną kartę, by poślubić mężczyznę, którego wybrała.

Izabela Kastylijska przeszła do historii jako władczyni, która doprowadziła do zjednoczenia Hiszpanii i wizjonerka, dzięki której Krzysztof Kolumb dopłynął do wybrzeży Ameryki.

„Przysięga królowej” to poruszająca i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o jednej z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych władczyń znanych z kart historii.

C.W. Gortner jest autorem poczytnych powieści historycznych i miłośnikiem historii. Zbierając materiały do książek odbył liczne podróże, uczył się dworskich tańców i zamieszkał w zamku w Hiszpanii. Jego powieści przetłumaczono na kilkanaście języków.

Między słowami
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-04-28

ISBN: 978-83-240-2506-0

Tytuł oryginalny: Queen's Vow. A novel of Isabella of Castile

Liczba stron: 512

Między słowami

Format: 155x235

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Dorota Malina

Plany na kolejną książkę

Autor o zbieraniu materiałów

Autor o książce

Czytelniczka o ”Przysiędze królowej”