Małgorzata idzie na wojnę

Wojciech Lubawski, Tomasz Natkaniec

Małgorzata idzie na wojnę

32,90 zł

1645

Jeśli nie zabije go wojna, zrobi to ona

Ma ją poślubić, lecz nie pojawia się w kościele. Rusza z Józefem Piłsudskim, by bić się o wolną Polskę. W oczach Małgorzaty nie znajduje to usprawiedliwienia. Urażona duma i złamane serce pięknej mistrzyni sztuk walki domagają się zemsty. Żadna wojna jej nie powstrzyma.

Awanturnicza i barwna opowieść o losach młodej Małgorzaty Szczerbińskiej, która chcąc ukarać wiarołomnego kochanka, wplątuje się w sam środek walki o wolność Polski.

„Małgorzata idzie na wojnę” to powieść napisana przez dwóch przyjaciół, którzy swoją pasję i zamiłowanie do poszukiwań starych dokumentów spletli z pełną humoru i szaleństwa historią pięknej Małgorzaty. Dziewczyna nie cofnie się przed niczym, aby wymierzyć sprawiedliwość pewnemu kawalerzyście.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-03-17

ISBN: 978-83-240-2988-4

Opracowanie graficzne
Witold Siemaszkiewicz

Liczba stron: 272

Znak

Format: 140x205

Cena katalogowa: 32,90 zł

Ciekawostki historyczne

Męstwo i męskość – te dwa słowa same nasuwają się na myśl o legionistach Piłsudskiego. Tymczasem wojna o niepodległość wcale nie była męską sprawą. Spod niejednej maciejówki wysuwał się warkocz lub loczek, a ich właścicielki popisały się na polu walki nie gorzej od żołnierzy („Zapomnij o legionistach! Te dziewczyny wywalczyły Polsce wolność”). Więcej -- > Ciekawostki historyczne.