Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego

Judyta Syrek

Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego

32,90 zł

2199

Miłośnik pięknych kobiet, uwiedziony przez Boga.
Żołnierz i zakonnik, całkowicie oddany ludziom

Potomek rycerza spod Grunwaldu i szwedzkiego pirata, oczko w głowie matki – Kazio Badeni. Był temperamentnym dzieckiem, guwernantki miały z nim wiele kłopotów. Podczas studiów w Krakowie, jak na arystokratę przystało, miał pieniądze, własny apartament, lokaja i samochód. A w tańcu uwodził niczym Fred Astaire.

Żył beztrosko i towarzysko. Aż do pewnego czerwcowego wieczoru, kiedy to poczuł na plecach łagodny dotyk. Pod jego wpływem zamiast do klubu nocnego, poszedł do kościoła. Kilka lat później wstąpił do dominikanów.

Judyta Syrek kreśli pasjonujący portret ojca Joachima Badeniego. Z książki wyłania się czarujący arystokrata, zakonnik z ogromnym poczuciem humoru, fan Biblii i Tolkiena, ale też mistyk, który uzdrawiał przez telefon. Do końca życia kontrowersyjny i pełen sprzeczności, ale uwielbiany i szanowany.

Autorka na podstawie relacji pielęgniarki Sylwii Juszkiewicz, ojców dominikanów i własnych wspomnień w przejmujący sposób przedstawia ostatnie chwile życia Joachima Badeniego. Jej opowieść uzupełniają poruszające świadectwa osób, które doświadczyły jego opieki i modlitwy.


Znak
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2014-03-03

ISBN: 978-83-240-2877-1

Liczba stron: 416

Znak

Format: 140x205

Cena katalogowa: 32,90 zł

Film promujący książkę

Wojciech Pszoniak

Piękna i trudna lekcja życia zadana nam wszystkim przez Pana Boga. Ten, kto ją odrobi, może czuć się szczęśliwy i spełniony.

Jan Andrzej Kłoczowski OP

Życie każdego niesie ze sobą tajemnicę znaną tylko Bogu. Jestem wdzięczny Judycie Syrek, która z taką wnikliwością opisała życie Ojca Badeniego. Nie opowiedziała biografii niezwykłego dominikanina do końca, ale zostawiła wiele miejsca dla tajemnicy.