Spadające liście. Prawdziwa historia niechcianej chińskiej córki

Adeline Yen Mah

Spadające liście. Prawdziwa historia niechcianej chińskiej córki

27,00 zł

1799

Znakomicie nakreślony portret dwudziestowiecznych Chin

Życie Adeline Yen Mah to chińska wersja baśni o Kopciuszku, w której jest i zła macocha, i dobra wróżka (bogata ciotka), i książę, który pojawia się w chwili, kiedy nikt się już go nie spodziewa.

Urodziła się jako piąta córka w bogatej chińskiej rodzinie. Ojciec był powszechnie szanowanym przedsiębiorcą, matka zmarła przy porodzie. To tragiczne wydarzenie zaważyło na całym życiu Adeline, która oskarżana była o sprowadzanie na rodzinę nieszczęścia. Prawdziwym nieszczęściem była jednak konieczność życia pod jednym dachem z zimną, okrutną i wyrachowaną macochą, która nie szczędziła dziewczynce bólu i upokorzeń. Mimo wszystko Adeline udało się zachować godność i poczucie własnej wartości. Dzięki mozolnej pracy i wytrwałości wyjechała na Zachód, gdzie zrobiła karierę jako lekarka i założyła rodzinę.

Książka jest nie tylko intymną relacją o życiu w toksycznej, pozbawionej miłości rodzinie, lecz także znakomicie nakreślonym portretem dwudziestowiecznych Chin. Upadek dynastii mandżurskiej, chińska rewolucja, a potem „rewolucja kulturalna” i wydarzenia na placu Niebiańskiego Spokoju są ważnym tłem tej osobistej historii.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2002-09-25

ISBN: 83-240-0200-6

Opracowanie graficzne
Monika Kaszuba

Tytuł oryginalny: Falling leaves. The True Story of an Unwanted Chinese Daughter

Liczba stron: 276

Znak

Format: 145 × 205 mm

Cena katalogowa: 27,00 zł

Tłumaczenie: Berenika Sienkiewicz