Sophia Loren: życie jak film

Silvana Giacobini

Sophia Loren: życie jak film

34,90 zł

2338

Sekrety z życia jednej z największych gwiazd światowego kina

Najnowsza i najbardziej aktualna biografia Sophii Loren.

Gdy się poznali miała 15 lat i była jedną z wielu ślicznych dziewcząt, które marzyły o lepszym życiu i sławie. Ubrana w sukienkę uszytą z zasłonki, w za dużych, pomalowanych białą farbą butach, nie wyglądała jak przyszła gwiazda. Jednak Carlo Ponti, wpływowy producent filmowy, nigdy się nie mylił. Tak rozpoczęła się ich współpraca i… zakazana miłość, która zgorszyła Watykan.

Kochał ją szaleńczo Cary Grant, Peter Sellers chciał dla niej zostawić żonę, Marcello Mastroianni był gotów na każde jej skinienie. Sophia jednak została z Carlem – mimo że był od niej starszy o 22 lata, miał żonę i groził mu proces o bigamię…
------------------------

Sophia Loren: życie jak film to opowieść nie tylko o wielkiej aktorce, dwukrotnej laureatce Oscara i jej zachwycającej karierze filmowej, ale i o kobiecie z krwi i kości. O jej rywalizacji z Giną Lollobrigidą, o nieobecnym ojcu, neurotycznej matce i siostrze, która porzuciła dobrze zapowiadającą się karierę przy boku Franka Sinatry, a potem poślubiła syna Mussoliniego. O romansach, przyjaźniach, marzeniu o macierzyństwie, a także o pewnym wypadku na Saharze, z którego Sophia ledwo uszła z życiem.

Znak literanova
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-01-21

ISBN: 978-83-240-2330-1

Opracowanie graficzne
Katarzyna Borkowska

Tytuł oryginalny: Sophia Loren: una vita da romanzo. Le verita nascoste

Liczba stron: 288

Znak literanova

Format: A5

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Anna Osmólska-Mętrak