Nasze rozstania

David Foenkinos

Nasze rozstania

29,90 zł

1495

Przeznaczenie i miłość lubią czasem płatać figle, zwłaszcza tym, którzy nie mogą bez siebie żyć

Fritz i Alice nie mogą bez siebie żyć. Z sobą tym bardziej. Schodzą się i rozchodzą i choć przeciwieństwa się przyciągają, to brak podobieństw wszystko komplikuje. W zasadzie nie powinni mieć z sobą nic wspólnego, nie powinni się nawet spotkać. On jest synem niepoprawnych hipisów, ona córką wielbicieli trzydaniowych obiadów.

Kiedy od wspólnego szczęścia dzielą ich już tylko słowa małżeńskiej przysięgi, wszystko nagle rozsypuje się jak domek z kart. Fritz chciałby naprawić swój błąd, ale na to jest już za późno. Wsiada do pierwszego lepszego pociągu i rozpoczyna podróż, która całkowicie zmienia jego życie. Zostaje obwoźnym sprzedawcą krawatów, poznaje kobietę, żeni się, płodzi syna i zanim zasadzi drzewo, znów spotyka Alice. Wszystko zaczyna się od początku.

David Foenkinos, z właściwą sobie czułością i ironią, miesza namiętność i zdradę, rozstania i powroty. Z takich składników powstaje jedyna w swoim rodzaju słodko-gorzka opowieść o miłości.

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-01-07

ISBN: 978-83-240-2165-9

Opracowanie graficzne
Monika Klimowska

Tytuł oryginalny: Nos séparations

Liczba stron: 256

Znak

Format: 124x190

Cena katalogowa: 29,90 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Rasińska-Bóbr

„Elle”

Foenkinos pisze tak, jakby szeptał do kobiecego ucha. Delikatnie i z miłością. Siłą tej książki jest umiejętność opowiedzenia o życiu takim, jakie jest naprawdę – trochę banalne, trochę nieporadne, a mimo to piękne. I warte przeżycia, choćby dla tej pierwszej miłości.

David Foenkinos opowiada o swojej nowej książce ”Nasze rozstania”

Marek Bukowski i Ewa Bukowska o nowej książce Davida Foenkinosa ”Nasze rozstania”