Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem

Witold Szabłowski , Izabela Meyza

Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem

34,90 zł

2338

Co dziś rzucili?... czyli podróż do przeszłości. Przystanek PRL

Kolejki po girlandy papieru toaletowego, „Brutal” obok „Pani Walewskiej”, rodzinna podróż maluchem do Bułgarii. Czasy, w których panie nosiły trwałą, a panowie „męski zwis”, dobrze znamy z filmów Barei albo przeżyliśmy na własnej skórze... Ale warto spojrzeć na nie w zupełnie inny sposób.

Dwójka dziennikarzy, Iza i Witek, postanowili na pół roku przenieść się do rzeczywistości przełomu lat 1981/1982. Zamieszkali w bloku z wielkiej płyty, zrezygnowali z Internetu i komórek, a po Warszawie jeździli fiatem 126p. Dziecku wręczyli zabawki pamiętające czasy Jaruzelskiego, a w ich kuchni zagościły dania polecane przez kultową „Przyjaciółkę”.

Po co to wszystko? Autorzy sprawdzili czym różni się współczesne życie od tego sprzed trzech dekad. Zabrali nas w sentymentalną podróż, przyjrzeli się absurdom PRL-u, ale przede wszystkim szukali odpowiedzi na pytanie, czy dziś żyje się nam lepiej.


Szukasz pomysłu na prezent? Polecamy kolekcjonerskie zawieszki zapachowe dla miłośników PRL'u


Zobacz jak je otrzymać

Znak
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-09-17

ISBN: 978-83-240-2181-9

Opracowanie graficzne
Anna Zabdyrska

Liczba stron: 300

Znak

Format: 144 x 205

Cena katalogowa: 34,90 zł

autorzy Witold Szabłowski i Izabela Meyza opowiadają, jak postanowili na pół roku przenieść się do rzeczywistości przełomu lat 1981/1982. Zamieszkali w bloku z wielkiej płyty, zrezygnowali z Internetu i komórek, a po Warszawie jeździli fiatem 126p

”Nasz mały PRL” - Izabela Meyza i Witold Szabłowski o roli kobiet, antykoncepcji i urlopach wychowawczych w PRL

Nasz mały PRL w Trójce

Sylwia Chutnik

”Uśmiałam się, wzruszyłam i współczułam w jednym momencie. Są tu i kemping w spłowiałym namiocie, i kartoflane ciasto, i historyjki z Donaldów, i kombinowane mięso spod lady. Ale wyprawa nie kończy się na sentymentalnym wzdychaniu do „kiedyś”. Autorzy zadają sobie i nam pytanie, gdzie popełniliśmy błąd opierając całe swoje życie kontakcie przez na SMS-y i na kremie na rozstępy”

Wojciech Orliński

”Dla mnie najgoręcej wyczekiwana premiera roku 2012. Wyprawa do PRL to taki survival, że książki Beara Gryllsa o przetrwaniu w dżungli czy na Antarktydzie będą w porównaniu z nią mdłe i pozbawione napięcia.”

O wyprawie do PRL-u i znajdowaniu go wokół siebie

PRL męski, PRL damski, czyli o dwóch światach i piciu przez malucha

Facebook bez Internetu, czyli gdzie rzucili papier toaletowy

Piesek w kratkę i rakieto wóz, czyli peerelowscy rodzice na urlopie tacierzyńskim

Odnaleźć w sobie człowieka z PRL-u, czyli o życiu w środku Pewexu i marzeniach o działce

To, co zostało z PRL-u, czyli napisaliśmy tę książkę dla tych, którym zawdzięczamy kolorowe dzieciństwo w szarych czasach