Sekretne życie Rudolfa Hessa

Stephen McGinty

Sekretne życie Rudolfa Hessa

6.2

(87 ocen) wspólnie z

26,73

Ta książka odkryje przed wami prawdę o jednym z ostatnich wielkich sekretów XX wieku.

„Mein Führer, kiedy otrzymasz ten list, będę w Anglii” - tak zaczyna się depesza, która 11 maja 1940 roku trafiła w ręce zaskoczonego Adolfa Hitlera. Ostatnie słowa miały uspokoić przywódcę III Rzeszy: „zawsze będziesz mógł wszystkiemu zaprzeczyć. Po prostu powiesz, że zwariowałem”. Autorem tej wiadomości był zastępca Hitlera - Rudolf Hess, który dzień wcześniej usiadł za sterami Messerschmitta i odleciał do Wielkiej Brytanii. Ucieczka Hessa to jedna z największych tajemnic II wojny światowej. 

Dziennikarz Stephen McGinty postanowił rozszyfrować sekret Hessa i dowiedzieć się, jak wyglądał jego pobyt w Wielkiej Brytanii. Przez trzynaście miesięcy brytyjski wywiad próbował złamać człowieka, który znał najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy.
Czego się dowiedzieli?
Czemu uwięziony Hess próbował popełnić samobójstwo?
Jaki był prawdziwy cel jego wyprawy?

Kim był Hess - szaleńcem, zdrajcą czy autorem realnego planu, który mógł zmienić losy wojny? Stephen McGinty w swojej książce dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów takich jak listy nazisty do rodziny, propozycje kierowane do rządu w Londynie i przede wszystkim stenogramy rozmów Hessa i przesłuchujących go oficerów wywiadu.

Znak Literanova
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-08-06

ISBN: 978-83-240-2269-4

Opracowanie graficzne
Magda Kuc

Tytuł oryginalny: Camp Z: The Secret Life of Rudolf Hess

Liczba stron: 400

Znak Literanova

Format: 144x205

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Łukasz Müller

„Daily Mail”

„Ostatnie słowo w sprawie jednej z największych tajemnic II wojny światowej”

Ciekawostki historyczne

Rudolf Hess był jednym z najpotężniejszych ludzi III Rzeszy. Jako zastępca Führera, cieszył się wpływami i zaufaniem. Poświęcił to wszystko, by wyruszyć do Wielkiej Brytanii z tajną misją pokojową, którą sam sobie wyznaczył. Po drodze niemal stracił życie. Na miejscu nie został również przyjęty z odpowiednią atencją („Dziwak i pośmiewisko? Jak Rudolf Hess został przyjęty w Wielkiej Brytanii”). Zobacz więcej >>

Ciekawostki historyczne

Drugi człowiek po Hitlerze spadł Brytyjczykom na głowy niczym gwiazdka z nieba… I to dosłownie. Wprawdzie na Wyspach nikt nie chciał z nim negocjować, ale za to Churchill dołożył wszelkich starań, by wyciągnąć z niego cenne informacje. Jesteście ciekawi, co takiego Rudolf Hess wyjawił Anglikom na temat III Rzeszy i Hitlera? („Prywatne zwierzenia zastępcy Hitlera”). Zobacz więcej >>

Komentarze nie są potwierdzone zakupem