Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena

Jean Sasson , Nadżwa bin Laden , Omar bin Laden

Musiałam odejść. Wspomnienia żony i syna Osamy bin Ladena

14,90 zł

1075

Czy można kochać człowieka, którego nienawidzi cały świat?

Gdy Nadżwa miała piętnaście lat, dowiedziała się, że zostanie wydana za swojego kuzyna. Nie buntowała się przeciwko tej decyzji, bo pokochała starszego od niej o rok Osamę Bin Ladena. 

Dla Osamy gotowa była zacząć zasłaniać twarz i wyjechać daleko od domu. Początkowo wspaniałe życie zaczęło się zamieniać w koszmar, gdy mąż zaangażował się w działalność ekstremistyczną. Po zakazie posiadania lodówki przychodzi czas na wychowywanie synów poprzez długie wyprawy (bez wody!) na pustynię, aby udowodnić im, że co ich nie zabije, to wzmocni. Ceną za spełnienie marzenia Osamy o dżihadzie była zamiana dostatniego życia w Arabii Saudyjskiej na pobyt w górskiej fortecy Tora Bora - bez łóżek, elektryczności i bieżącej wody. 

Nawet najwięksi zbrodniarze mają bliskich: braci, małżonków, dzieci. Bin Ladenowie - żona Nadżwa i syn Omar - przerywają milczenie i opowiadają o tym, jak wyglądało ich życie. Z pomocą dziennikarki Jean Sasson - autorki bestsellerowej Księżniczki - wprowadzają nas w prywatny świat wroga publicznego. To niezwykłe wyznanie odsłania również szokujące fakty o codziennym życiu kobiet w świecie islamu.    


 

Znak literanova
Wydanie kieszonkowe

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2011-04-04

ISBN: 978-83-240-1693-8

Tytuł oryginalny: Growing up bin Laden. Osama's Wife and Son Take Us Inside Their World

Liczba stron: 456

Znak literanova

Cena katalogowa: 14,90 zł

Tłumaczenie: Adriana Sokołowska-Ostapko

O biografii żony bin Ladena

O religijności żony bin Ladena

O kobietach w świecie islamu

O świecie islamu