Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii

Joaquin "Jack" Garcia , Michael Levin

Gangster. Prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii

14,90 zł

1075

Niezwykła wyprawa w świat prawdziwej nowojorskiej mafii - lektura obowiązkowa dla fanów ”Ojca chrzestnego” i ”Rodziny Soprano”.

Prawdziwy gangster nie nosi ani portfela, ani karty kredytowej. Gdy płaci, odlicza pieniądze z grubego pliku banknotów obciągniętych gumką. Na wierzchu zawsze trzyma banknot studolarowy.
Prawdziwy gangster lubi dobrze zjeść. Gdy wybiera się na obiad, wie, gdzie podają najlepsze linguine z sosem z małży i homara arrabiata. Nigdy nie zagląda do menu i wie, jak wywabić tłuste plamy z koszuli.
Prawdziwy gangster przywiązuje wagę do swojego wyglądu, Gdy idzie na zakupy, kupuje najdroższe garnitury i buty. Potrafi wycenić diament i powiedzieć, ile wart jest twój zegarek. 

Tego wszystkiego musiał nauczyć się agent specjalny Joaquin Garcia, który - niczym bohaterowie Infiltracji czy Donnie Brasco - przeniknął do mafijnych struktur. FBI nauczyło go jak mówi, je i zachowuje się chłopak z ferajny. Ta wiedza, w połączeniu z aktorskim talentem (i wielkim brzuchem!) Garci, uczyniły z niego prawdziwego mafioso, którego zdolności posłużyły do infiltracji rodziny Gambino. Jako Jack Falcone podjął się misji porównywalnej do tych, które znamy z kinowego ekranu.
Ta historia jest jednak prawdziwa.

Znak literanova
Wydanie kieszonkowe

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2011-02-21

ISBN: 978-83-240-1691-4

Tytuł oryginalny: Making Jack Falcone. An Undercover FBI Agent Takes Down a Mafia Family

Liczba stron: 304

Znak literanova

Format: 118x168

Cena katalogowa: 14,90 zł

Tłumaczenie: Magdalena Filipczuk

współpraca Michael Levin

O agencie FBI, któremu udało się przeniknąć do mafii

Jak wygląda życie mafiosa

Życie w mafii

Bartosz Marzec o gangsterskim świecie