Jutro 4. Przyjaciele mroku

John Marsden

Jutro 4. Przyjaciele mroku

31,90 zł

2233

Także w Polsce seria "Jutro" stała się bestsellerem

Jutro to fenomen. Powieści o grupie nastolatków, którzy walczą z tajemniczym wrogiem atakującym Australię otrzymały kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazły się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków.

”Na myśl o powrocie robi mi się niedobrze. Mam ochotę krzyknąć: „Posłuchajcie mnie, do diabła! Mam gdzieś wasze wielkie plany!”. Chcę, żeby ktoś, ktokolwiek, przyznał, że to, czego ode mnie oczekują, jest wielkie, olbrzymie, gigantyczne.
I nie chodzi wcale o to, że tu jest nam tak wspaniale. Nie jest. Mam wrażenie, że wszyscy przestaliśmy być sobą. Homer chce nami rządzić bardziej niż kiedykolwiek. Fi i Kevin wszystkiego się boją, a Lee... nie poznaję go. No i zrobiłam coś, czego dawna Ellie nigdy by sobie nie wybaczyła.
Jedyne, co pomaga mi przetrwać, to nadzieja, że tam, na miejscu, znów staniemy się sobą.” 

 
 

Znak literanova
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-11-14

ISBN: 978-83-240-1658-7

Opracowanie graficzne
Magda Kuc

Tytuł oryginalny: Tomorrow 4. Darkness Be My Friend

Liczba stron: 272

Znak literanova

Format: A5

Cena katalogowa: 31,90 zł

Tłumaczenie: Anna Gralak

.Agnieszka Wolny-Hamkało, „Gazeta Wyborcza”

"Jutro" zadaje kłam przesądom, jakoby bestseller miał być opartą na schematach banalną historią. [...] To trochę thriller, trochę sensacja - czyta się doskonale bez względu na wiek. Nic dziwnego, że powieść Jutro stała się bestsellerem.