Wyjdź do światła! Przesłanie świętego grzesznika

Joachim Badeni OP, Judyta Syrek

Wyjdź do światła! Przesłanie świętego grzesznika

19,90 zł

1335

Zakonnik, który rozmawiał z Bogiem, zmagał się z diabłem, a w ostatnim roku życia nawoływał: „Uwierzcie w koniec świata!”, zostawił nam przesłanie

Ojciec Joachim Badeni chętnie korzystał z uroków życia. W młodości nocą balował, w dzień odsypiał. Według tego co mówi, był tak wielkim grzesznikiem, że grzechów swoich wolałby nigdy nie oglądać. Ale Pan Bóg czekał na niego cierpliwie, jak na marnotrawnego syna. Za pośrednictwem Matki Bożej pewnego wieczoru we Lwowie niespodziewanie odmienił całe jego życie.

Ten zakonnik, który rozmawiał z Bogiem, zmagał się z diabłem, a w ostatnim roku życia nawoływał: „Uwierzcie w koniec świata!”, zostawił nam przesłanie. Przez wiele lat mówił, jak skutecznie rozpraszać ciemności i wątpliwości w życiu. Jak pogodzić niespokojnego ducha z monotonną kościelną liturgią. Badeni przekonywał, że pijacy i prostytutki mogą wejść do nieba przed dewotkami i księżmi. A co najważniejsze, mówił, że każdy z nas ma swoje światło i każdy może poczuć osobową obecność Boga.
Badeni, przeciwny kościelnym schematom, z właściwą sobie prostotą i humorem pokazał, jak Bóg uwodzi człowieka. Mistyk, kochający uroki życia, wiedział na ten temat więcej niż niejeden poważny teolog.

Ta książka jest zbiorem wybranych przez Judytę Syrek wielu nie publikowanych dotąd konferencji, które wyraźnie pokazują przesłanie, jakie kierował ojciec Badeni najczęściej do ludzi młodych.         

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-06-20

ISBN: 978-83-240-1802-4

Opracowanie graficzne
Wojciech Wawoczny

Liczba stron: 128

Znak

Format: S6(125x195)

Cena katalogowa: 19,90 zł

Wyjdź do światła - zwiastun książki

Jaki był ojciec Badeni?

O kontakcie ojca Badeniego z ludźmi młodymi

Co oznacza zawołanie ”wyjdź do światła”