Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą

Anderson Chris, Sally David

Futbol i statystyki. Dlaczego wszystko, co wiesz o piłce nożnej, jest nieprawdą

41,90 zł

2948

 

Mawia się często, że piłki nożnej nie powinno się rozbijać na statystyki. Futbol to przecież błoto na butach i emblemat na koszulce, życie i śmierć…
A jednak czołowe kluby piłkarskie zaakceptowały analitykę; bukmacherzy mają komputery do prognozowania wyników, badacze gry rozebrali ją na części pierwsze. Jesteśmy świadkami rewolucji statystycznej. Wiedzą o tym zespoły walczące o triumf w Lidze Mistrzów i kraje, których reprezentacje pragną wznieść Puchar Świata. Każdy kibic powinien to wiedzieć!
Chris Anderson i David Sally doradzają światowej klasy klubom w kwestii analizy statystyk. W swojej obalającej mity książce ujawniają, jakie liczby naprawdę się liczą. Tłumaczą, dlaczego niedopuszczenie do utraty gola warte jest więcej niż jego zdobycie, dlaczego rzuty rożne powinno się wybijać krótko i dlaczego lepiej poprawić jakość swego najsłabszego gracza niż kupić gwiazdę.
Od sekretu dalekich wrzutów z autu wykonywanych przez Rory’ego Delapa po prawdziwe znaczenie dominacji nad piłką Messiego wiodą nas ku odkryciu, dlaczego futbol jest grą słabych ogniw, trenerzy mają wpływ jedynie na 15% gry, a oddawanie zbyt wielu strzałów może zabić. To niezbędna dziś wiedza, która pomoże zrozumieć istotę i niuanse współczesnego futbolu.

Bukowy Las
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-04-28

ISBN: 978-83-634-3174-7

Tytuł oryginalny: The Numbers Game

Liczba stron: 360

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 41,90 zł

Tłumaczenie: Iwona Michałowska-Gabrych