Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieści o adopcjach

Katarzyna Kolska

Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieści o adopcjach

29,90 zł

1999

Książka ta stanie się nieocenionym przewodnikiem dla tych wszystkich, którzy myślą o adopcji

Problem niepłodności dotyczy coraz większej liczby par. Adopcja jest jednym z rozwiązań wobec trudności z poczęciem dziecka. Moje dziecko gdzieś na mnie czeka to prawdziwe historie rodziców, którzy adoptowali dzieci, ale to także opowieści szczęśliwych dzieci, które znalazły nowy dom. Szczere, niezwykłe, a czasami bardzo dramatyczne relacje, w których nie pomija się trudności związanych z adopcją.

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-01-17

ISBN: 978-83-240-1503-0

Opracowanie graficzne
Monika Klimowska

Liczba stron: 180

Znak

Format: A5 (144x205)

Cena katalogowa: 29,90 zł

O przełomie, jakim jest adopcja

O przygotowaniu do adopcji

O przewadze rodzin adopcyjnych nad domami dziecka

O potrzebie adopcji

Agata Młynarska

”Książka opowiada o tym, jak różne są odcienie miłości. Można odkryć w sobie takie, o które byśmy się nie podejrzewali. Wystarczy uwierzyć, że dziecko to kruchy człowiek, którego trzeba szanować i nigdy o tym nie zapominać. Dzieci są najważniejsze. (...) Dzięki tej książce przyszli rodzice będą odważniej podejmować decyzje.”

fragment

”Dziś Kamil jest uczniem w szkole podstawowej, odnosi sukcesy, zdobywa medale. I za każdym razem, gdy świętuje kolejne urodziny, prosi rodziców: Pokażcie mi zdjęcia, gdy byłem takim brzydalem. To zdjęcie z jego pierwszych urodzin obchodzonych już z rodzicami, ale jeszcze w domu dziecka...Hania do dziś ze łzami w oczach wspomina pewien wieczór. Było to dwa albo trzy tygodnie po tym, jak zamieszkali razem. Anetka już spała. Antek przyszedł do pokoju rodziców, przytulił się mocno do Hani i powiedział: Wiesz, mamo, z tobą jest mi najlepiej...”

Rozmowa z kurator Anną Kosak-Czerewko