Pops. Życie Louisa Armstronga

Terry Teachout

Pops. Życie Louisa Armstronga

 

Porywający portret człowieka i muzyki, która była jego światem.
Wielki artysta, a zarazem dobry człowiek. Urodzony w slumsach geniusz, który zdetronizował Beatlesów na listach przebojów. Louis Armstrong – dla przyjaciół Pops – zapisał się w pamięci fanów jako wspaniały trębacz i wokalista. Poza sceną był uwielbianym przez znajomych dowcipnym człowiekiem o zaskakująco złożonej osobowości i wybuchowym charakterze.
Terry Teachout dotarł do źródeł niedostępnych dla wcześniejszych biografów, w tym setek prywatnych nagrań Armstronga. Stworzył wnikliwą biografię najbardziej charyzmatycznego muzyka jazzowego XX wieku. Po raz pierwszy mamy okazję poznać pełną historię aresztowania Armstronga za posiadanie marihuany, a także oglądać kulisy konfliktu z prezydentem Eisenhowerem czy groźnego flirtu z chicagowskimi gangsterami. Nie tylko towarzyszymy jazzmanowi podczas triumfalnych debiutów na Broadwayu i w Hollywood, ale poznajemy też niuanse skomplikowanego życia uczuciowego.
„Portret, który wyszedł spod pióra Teachouta, uświadamia nam, za co tak naprawdę kochamy muzykę Armstronga.” - Publishers Weekly
TERRY TEACHOUT – amerykański krytyk i biograf współpracujący m.in. z „The Wall Street Journal” i „New York Timesem”. Autor biografii George’a Balanchine’a oraz H.L. Manckena. Jest również twórcą libretta do opery The Letter Paula Moraveca.

Dolnośląskie
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2011-09-23

ISBN: 978-83-245-8985-2

Liczba stron: 384

Format: 170x245mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Grzegorzewski Piotr, Wróbel Marcin