Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu

Dorothy Rowe

Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu

49,00 zł

3265

 

"Depresja jest więzieniem, które człowiek buduje dla samego siebie, i właśnie dlatego może sam otworzyć drzwi i uwolnić się".
Dorothy Rowe
Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu jest książką dla ludzi cierpiących na depresję, ich rodzin i przyjaciół, a także dla wszystkich profesjonalnie zajmujących się pomaganiem. Przedstawiona jest w niej koncepcja rozwoju depresji, która „dopasowuje się” do doświadczeń konkretnego człowieka. Autorka przekonująco udowadnia, że depresja jest mechanizmem obronnym chroniącym przed bólem i lękiem. Uruchamianym, kiedy człowiek przechodzi kryzys i doświadcza rozdźwięku pomiędzy wyobrażeniami o własnym życiu a tym, czym ono w rzeczywistości jest. Depresja stanowi konsekwencję sposobu, w jaki postrzegamy siebie i świat. Poprzez zmianę interpretacji doświadczeń stajemy przed szansą na bardziej satysfakcjonujące życie.
Dorothy Rowe jest spokojnym głosem rozsądku w coraz bardziej szalonym świecie.
Sue Townsend
autorka książki Adrian Mole lat 13 i 3/4. Sekretny dziennik
--
Depresja jest zjawiskiem tak powszechnie występującym w różnych kulturach i tak często odnotowywana była w historii, że po prostu musi być czymś więcej niż chorobą. Według Dorothy Rowe jest uniwersalnym doświadczeniem, okresem nieszczęśliwego wycofania się, niekomfortową hibernacją, podczas której osoba zdaje sobie sprawę, że coś w jej życiu zaczęło się psuć i należy to naprawić. Dlaczego więc niektórym ludziom udaje się odkryć, co należy naprawić, a inni pogrążają się w tym pełnym smutku chaosie?
Depresja. Jak skruszyć mury więzienia swojego umysłu, bestsellerowa książka Dorothy Rowe, nagrodzona The Mind Book of the Year, udowadnia, że depresję można zrozumieć i radzić sobie z nią wyłącznie w kategoriach tego, jak człowiek przeżywa swoje życie. Jej przesłanie głosi, że lekarstwem na depresję są nie tabletki, tylko mądrość.

Zysk i S-ka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-01-26

ISBN: 978-83-778-5308-5

Tytuł oryginalny: Depression. The Way out of Your Prison

Liczba stron: 468

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 49,00 zł

Tłumaczenie: Renata Sigrist