Dandys

Jan Guillou

Dandys

38,00 zł

2399

 

Pewnego czerwcowego dnia 1901 roku dwóch młodych, eleganckich dżentelmenów przybywa do okazałego zamku w hrabstwie Wiltshire na południu Anglii. Jednym z nich jest lord Albert, który powraca ze studiów inżynierskich w Dreźnie, by zostać głową rodu i trzynastym earlem Manningham. Drugi z mężczyzn to Sverre. Postanowili spędzić razem życie.
Upłynęło wiele lat od czasu, gdy Sverre i jego bracia, Lauritz i Oscar, dorastali w biednej rybackiej rodzinie w Vestland w Norwegii. Dzięki niezwykłym zdolnościom technicznym – a także pomocy pewnej organizacji dobroczynnej i stypendiom – zdobyli najlepsze na ówczesne czasy wykształcenie: dyplomy inżynierskie uniwersytetu w Dreźnie.
Lauritz powrócił do Norwegii, Oscar zniknął w Niemieckiej Afryce Wschodniej - zaś Sverre ze swym ukochanym lordem wyjechał do Anglii.
Jednak pierwsza wojna światowa burzy całe życie starszych braci, Lauritza i Oscara, a teraz dotyka również Sverrego i Alberta.
Trzej bracia, podobnie jak miliony innych Europejczyków, muszą zacząć wszystko od początku i zbudować sobie nowe życie gdzieś indziej…
Kontynuacja losów bohaterów Braci z Vestland.
„Wspaniała kronika rodowa… Siłą Jana Guillou jako narratora jest zdolność przedstawiania różnych środowisk i oddawanie ducha czasów… czysta radość dla czytelnika.”
YUKIKO DUKE, TIDNINGEN VI

Sonia Draga
Oprawa: Kartonowa Foliowana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-09-13

ISBN: 978-83-799-9065-8

Tytuł oryginalny: Dyndy

Liczba stron: 304

Format: 160x235mm

Cena katalogowa: 38,00 zł

Tłumaczenie: Robert Kędzierski

Cena pakietu

82,90 zł

4868

Cena pakietu

77,90 zł

4593