Składana wanna

Małgorzata Niezabitowska

Składana wanna

44,90 zł

2999

Małgorzata Niezabitowska buduje wciągającą, malowaną obrazami narrację

Opowieść o pięciu rodach, przodkach Małgorzaty Niezabitowskiej, to epicka saga pełna dramatycznych wydarzeń, gwałtownych namiętności oraz anegdot i wzruszeń, jakich próżno szukać w wielu powieściach. Ożywająca pod piórem autorki przeszłość pokazuje, że prawda jest dużo bardziej interesująca niż fikcja. 

W "Składanej wannie" najważniejsze epizody z dziejów Polski, splatając się z rodzinnymi perypetiami, tworzą osobistą kronikę od czasów Stanisława Augusta poprzez okres wojen napoleońskich do początków XX wieku. Głęboka znajomość historii pomaga autorce stworzyć opowieść pełną humoru i autoironicznego dystansu. Wielcy bohaterowie występują tu obok „zwykłych niezwykłych” ludzi, bo - jak mówi autorka - miała to szczęście, że przodkowie prowadzili barwne życie i byli w samym centrum wydarzeń swej epoki.

Choć Niezabitowska zaczyna od opisu pradziadka Edmunda, „damskiego Kuby Rozpruwcza” i „pożeracza serc”, to w książce istotną rolę odgrywają kobiety: kurierka powstania styczniowego, mieszczanka przeradzająca się w rolniczkę czy porzucona przez męża matka ośmiorga dzieci, która przechodzi duchową przemianę. Toteż niejedna czytelniczka odkryje, że dylematy, problemy i uczucia tych, wydawałoby się, odległych postaci są jej bardzo bliskie. Małgorzata Niezabitowska buduje wciągającą, malowaną obrazami narrację, a w przeszłości odnajduje rzeczy zaskakująco dla nas aktualne.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-240-1387-6

Opracowanie graficzne
Witold Siemaszkiewicz

Liczba stron: 360

Znak

Format: 155x215

Cena katalogowa: 44,90 zł

Małgorzata Niezabitowska o swojej książce ”Składana wanna”

Promocja książki Małgorzaty Niezabitowskiej na Zamku Królewskim w Warszawie

Małgorzata Niezabitowska czyta fragment książki ”Składana wanna” (cz.1)

Małgorzata Niezabitowska czyta fragment książki ”Składana wanna” (cz.2)

Małgorzata Niezabitowska czyta fragment książki ”Składana wanna” (cz.3)

cz. 1

cz. 2

cz. 3

cz. 4