Niepodzielone Wschodnie i zachodnie teorie rozwoju osobowości

Ken Wilber

Niepodzielone Wschodnie i zachodnie teorie rozwoju osobowości

29,90 zł

2109

 

Szczegółowy i zarazem prosty przewodnik po różnych rodzajach psychologii i terapii. Autor przedstawia nową, łatwo zrozumiałą mapę ludzkiej świadomości, na tle której demonstruje i wyjaśnia różne rodzaje terapii. Dodatkowo podaje konkretne ćwiczenia, co umożliwia właściwe zrozumienie działania każdej terapii w praktyce.
Istnieje dziś tak wielka liczba metod przezwyciężania wewnętrznych konfliktów, od psychoanalizy po zen, od psychologii postaci po medytację transcendentalną, od egzystencjalizmu po hinduizm, że osoba pragnąca zwrócić się po pomoc i poradę staje przed kolejnym problemem. Tym bardziej, że wszystkie te systemy światopoglądowe wydają się wzajemnie sprzeczne. Gdzie indziej upatrują przyczyn cierpienia, różne też podają recepty na jego zwalczenie. Ludzie często przyjmują poglądy dwóch różnych psychologów lub nauczycieli duchowych, by zdać sobie sprawę, że są one całkowicie przeciwstawne.
Celem Kena Wilbera było dokonanie syntezy tej zdumiewająco różnorodnej gamy poglądów. Wszystkie postawy wobec terapii, uzdrowienia i osobistego rozwoju autor starał się ująć w jedną strukturę, zwaną przez niego spektrum świadomości.

Zysk i S-ka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-06-20

ISBN: 978-83-778-5304-7

Tytuł oryginalny: No Boundary: Eastern and Western Approaches to Personal Growth

Liczba stron: 222

Format: 145x215mm

Cena katalogowa: 29,90 zł

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń