W Straszydłowie

Agnieszka Frączek

W Straszydłowie

25,99 zł

1684

 

Kryją się w szufladach biurka, do lodówki dają nurka, siedzą w wannie i w piwnicy, w starym kapciu i w donicy, i na szafie, i pod szafą – wszędzie zmory wleźć potrafią! A najwięcej bestii bryka w zamieszczonych tu wierszykach.
Wystarczy zgasić światło i chwilę poczekać, żeby wypełzły z kątów i kącików i zamieniły pokój w prawdziwe Starszydłowo, prawda? Albo zastanowić się, dlaczego akurat dzisiaj nic się nie chce. Albo dlaczego lekcje nie chcą się same odrobić.
To wszystko jest sprawką potworów i straszydeł, ale… na szczęście Agnieszka Frączek śmieje się z nich w głos. Grzmototłuk Tornadek, Utytłak Plamisty, Salmonelka Deserowa, Kanalia Wodna, Wścieklica Furiatka, Skunksior Cebulasty, Bliźniaki Niechcemisie Zwłaszczadzisie, Dlamnieteżka Żarłoczna, Wszystkomójek Chciwy, Trutka Marudka, Bojka Strachliwa, Chrapacz Susełko, Jełopello Nieukus – oto bohaterowie jej książki!
Za kolorowe portrety tego zwariowanego stadka odpowiada Elżbieta Śmietanka-Combik.
Warto podkreślić, że wiersze znakomicie nadają się do samodzielnego czytania. Sprawdzą się także jako teksty do recytacji.
Książka ukazuje się w serii Portal Qlturka poleca, w której prezentujemy najciekawsze nowości współcześnie tworzących autorów i ilustratorów.

Muza
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-09-09

ISBN: 978-83-775-8775-1

Liczba stron: 40

Format: 237x270mm

Cena katalogowa: 25,99 zł