Odliczanie. Ostatnia nadzieja na przyszłość naszej planety?

Alan Weisman

Odliczanie. Ostatnia nadzieja na przyszłość naszej planety?

39,90 zł

2534

 

Co cztery i pół dnia na Ziemi przybywa milion ludzi, a powierzchnia naszej planety nie może się przecież rozciągnąć. Ile osób jest jeszcze w stanie przyjąć, zanim „pęknie w szwach”? Jak silny powinien być jej ekosystem i które z gatunków roślin oraz zwierząt są niezbędne dla naszego przetrwania?
Poszukując odpowiedzi na te pytania, Alan Weisman odwiedził ponad 20 krajów. Analizował ich kultury, religie i systemy polityczne, by przekonać się, co w ich wierzeniach, historii czy też bieżącej sytuacji może przekonać je, że czasami dla własnego dobra powinny ograniczyć wzrost swojej liczebności.
Efektem tej podróży jest przerażający, ale i pełen nadziei raport przedstawiający bodaj najszybszy, najbardziej akceptowany, a zarazem najpraktyczniejszy i najprzystępniejszy sposób przywrócenia równowagi pomiędzy naszą planetą i nami.
Fascynujący dokument traktujący o kwestiach, nad którymi jeszcze niedawno nikt nie chciał się zastanawiać. Dziś stają się tak palące, że nawet światowej sławy powieściopisarze tacy jak Dan Brown konstruują wokół nich mrożące krew w żyłach thrillery!

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-01-24

ISBN: 978-83-750-8933-2

Tytuł oryginalny: COUNTDOWN: OUR LAST, BEST HOPE FOR A FUTURE ON EARTH?

Liczba stron: 526

Format: 150x235mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Anna Sznajder