Wybór znachorki

Sabine Ebert

Wybór znachorki

38,00 zł

2399

 

Magdeburg, rok 1179. Dietrich von Landsberg, brat margrafa rządzącego księstwem Miśnieńskim, wyzywa Ryszarda Lwie Serce na pojedynek na śmierć i życie. Nie podoba się to cesarzowi Fryderykowi Barbarossie, który oskarża angielskiego monarchę o zdradę i wytacza mu proces, co w rezultacie doprowadza do kolejnej wojny. A to oznacza, że Christian ponownie musi dołączyć do wojsk cesarskich.
Podczas, gdy Christian dowodzi oblężeniem potężnej twierdzy, bronionej przez zwolenników Ryszarda, Marta musi samotnie opierać się intrygom księcia Albrechta najstarszego syna ich odwiecznego wroga, który za wszelką cenę chce przejąć ich zamek oraz bogate kopalnie srebra. Zdesperowany, chciwy bogactw książę nie cofnie się przed niczym. Ani przed najpodlejszą intrygą, ani przed najbardziej okrutną zbrodnią.
Czy Marcie uda się ujść z życiem, utrzymać kasztel, ochronić dzieci i mieszkańców wioski?

„Powieści opisujące zmienne koleje losu fikcyjnej bohaterki, Marty, wiernie i w najdrobniejszych szczegółach oddają klimat krwawej epoki.”
Darmstädter Echo
„Walka, cierpienie, wielkie uczucia, gorzkie porażki, postacie pełne życia, świetnie nakreślona epoka, znakomita narracja. Czy można oczekiwać więcej od powieści historycznej.”
denglers-buchkritik.de

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-11-20

ISBN: 978-83-799-9083-2

Tytuł oryginalny: DIE ENTSCHEIDUNG DER HEBAMME

Liczba stron: 496

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 38,00 zł

Tłumaczenie: Daria Kuczyńska-Szymala