Każdy inny. O naturze ludzi i niepowtarzalności człowieka

Harris Judith Rich

Każdy inny. O naturze ludzi i niepowtarzalności człowieka

59,00 zł

3747

 

W swojej najnowszej książce Judith Rich Harris stara się udzielić odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań, nurtujących człowieka od początku jego istnienia – dlaczego każdy z nas jest inny? Interesujące różnice między ludźmi nie są uwarunkowane przez geny ani przez żaden z innych czynników, które najszybciej przychodzą do głowy na widok słowa „osobowość”. To dlatego ludzka indywidualność wciąż pozostaje tajemnicą. Książka Harris to – jak sama pisze – naukowa powieść detektywistyczna. Jej celem jest rozwiązanie tej zagadki.
Książka została uznana za najlepszą książkę roku 2006 w kategorii „Nauka i technika” według czasopisma „Library Journal”.

Wyjątki z recenzji:
„To znakomita książka popularnonaukowa – bez wątpienia jedna z najlepszych, które ukazały się w 2006 roku. Autorka w olśniewającym stylu burzy ustalony porządek psychologii akademickiej, kwestionując podstawowe założenie, które przyjęto bez należytego sprawdzenia jego prawdziwości – pogląd, że wychowanie wywiera wpływ na osobowość. Czyni to w bardzo osobisty, przystępny sposób, odwołując się zarówno do badań naukowych, jak i do tradycyjnych powieści kryminalnych”.
- Martin O'Brien, Popular Science

Smak Słowa
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2010-03-01

ISBN: 978-83-928-2341-4

Tytuł oryginalny: No two alike

Liczba stron: 352

Format: 165x235mm

Cena katalogowa: 59,00 zł

Tłumaczenie: Agnieszka Nowak