Adios Muchachos

Daniel Chavarria

Adios Muchachos

29,99 zł

1739

 

Adios muchachos! – to opowieść o rowerowej dziwce i „podmorskim cwaniaczku”, o pazernych biznesmenach i niepoprawnych marzycielach, o tym, że potrzeba jest matką wynalazku, choć niekoniecznie jest wtedy wzorem rodzicielskich cnót – i że w każdym fachu da się osiągnąć maestrię.
Daniel Chavarría urodził się w 1933 roku w Urugwaju. Nim postanowił zająć się pisarstwem, pracował między innymi jako górnik w Essen, model w Kolonii, przewodnik po madryckim Museo del Prado czy pomywacz w Paryżu. W 1964 roku w Brazylii zastał go zamach stanu, po którym był zmuszony szukać schronienia wśród poszukiwaczy złota w Amazonii. Pięć lat później, uprowadziwszy ponoć awionetkę, zbiegł na Kubę, która stała się jego drugą ojczyzną.
W gęstym od czarnego humoru stylu Chavarríi wątki kryminalne przeplatają się z erotycznymi, gdzieś w tle zaś co chwila pojawia się Kuba: żywiołowa, niespokojna, swym klimatem, muzyką i kuchnią atakująca wszystkie zmysły. Wszystko to Chavarría opisuje z dionizyjskim rozsmakowaniem brodatego filologa klasycznego, którym jest z wykształcenia. Po przybyciu na Kubę wykładał wszak w Hawanie grekę i łacinę.
Książka została nagrodzona dwiema prestiżowymi nagrodami: Dashiell Hammett Award i Edgar Award przyznawaną przez amerykańskie stowarzyszenie pisarzy kryminałów (Mistery Writers of America).

Pulp fiction w realiach Kuby Fidela Castro. Malownicza opowieść pełna seksu, intryg... i raz jeszcze seksu.
Martin Cruz Smith, autor „Havana Bay”
Amerykańskie embargo wobec Kuby powinno zakończyć się natychmiast – choćby tylko ze względu na Daniela Chavarríę i jego malownicze powieści o pieniądzach, seksie i zbrodni w Hawanie. W Żegnajcie, faceci senor Chavarría przedstawia nam europejskich milionerów pazernych na coraz większe bogactwa, przebiegłych badaczy oceanów, którzy polują na złoto w zatopionych z dawien dawna hiszpańskich galeonach, a także zbrodnię nikczemną i cudownie krwawą. Jakby tego było mało, dodać należy znaczny urok i pomysłowość rozerotyzowanej hultajki o imieniu Alicia.
Thomas Adcock, zdobywca Nagrody Edgara za powieść „Grief Street”
Ta powieść jest niczym pikantna kubańska paella. Nie możesz się od nie oderwać...
„Library Journal”

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-06-14

ISBN: 978-83-775-8446-0

Liczba stron: 288

Format: 13.2x20.4

Cena katalogowa: 29,99 zł