Rosyjscy szpiedzy. Od Stalina do Putina

Patrick Pesnot

Rosyjscy szpiedzy. Od Stalina do Putina

34,99 zł

2222

 

Książka wciąga czytelnika w plątaninę niewiarygodnie cynicznych machinacji polityków. Wydarzenia prezentuje na szerokim tle, obrazowo i ze swadą - od stalinowskich czystek do fałszywych zamachów organizowanych przez Putina. Pokazuje, że mimo załamania się systemu sowieckiego, rząd rosyjski nadal praktykuje korupcję i przemoc, nie waha się wzniecać ruchów opozycyjnych i poświęcać obywateli dla dobra „racji stanu”. W rozdziałach opatrzonych nagłówkami w rodzaju: „Tuchaczewski, czerwony Bonaparte”, „Stalin i Żydzi”, „Prawdziwy zabójca Trockiego”, „Victor Louis, dziennikarz KGB”, „Widma STASI”, „Czeczenia, dźwignia władzy” autorzy próbują odpowiedzieć na pytania ważne dla badaczy oraz dla tych, którzy poznawanie historii traktują jako wielką potrzebę.
Autorzy korzystają z długo niedostępnych dokumentów odsłaniających koszmarne tajemnice KGB i okrucieństwo radzieckich polityków, skrywanych w archiwach w Rosji, które i teraz otwierają się bardzo wolno.
Kto był prawdziwym zabójcą Trockiego? Jak został rozpowszechniony tajny raport o zbrodniach Stalina? Jaką rolę pełniły tajne służby w zgnieceniu przez radziecką armię wyzwoleńczych ruchów na Węgrzech i w Czechosłowacji? Jakimi sposobami Jelcyn przyczynił się do fiaska Gorbaczowa? Jak Putin, mroczny pułkownik KGB, posłużył się wojną w Czeczenii, aby dość do władzy? - oto pytania, na które starają się odpowiedzieć Pan X i Patrick Pesnot.

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-05-18

ISBN: 978-83-775-8327-2

Tytuł oryginalny: Les espions russes, de Staline a Poutine

Liczba stron: 304

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 34,99 zł

Tłumaczenie: Pałęcka Janina, Walicka Barbara