Sztuka wskrzeszania

Letelier Hernan Rivera

Sztuka wskrzeszania

24,99 zł

1749

 

Hernán Rivera Letelier urodził się w 1950 roku w Chile i jest jednym z najbardziej znanych współczesnych chilijskich autorów. W 2001 roku został uhonorowany przez rząd francuski odznaczeniem Chevalier de l'Ordre des Arts et des Lettres (Kawaler Orderu Sztuki i Literatury).

Ta powieść to po raz pierwszy od wielu lat coś nowego i oryginalnego w literaturze latynoamerykańskiej "Magazine Littéraire"

Domingo Zárate Vega zaczyna dostrzegać złowieszcze znaki w kształtach chmur i trafnie przepowiadać drobne nieszczęścia. Po śmierci matki zostaje pustelnikiem i osiada w dolinie Elqui, gdzie wkrótce doznaje objawienia i odkrywa, że jest ni mniej, ni więcej, tylko nowym wcieleniem Jezusa Chrystusa.
W 1942 roku dowiaduje się, że w miasteczku Providencia mieszka prostytutka, która szczególną czcią otacza Matkę Boską Szkaplerzną, a w dodatku ma na imię Magalena. Domingo wyrusza więc przez chilijskie pustkowia, bo pragnie, by stała się jego uczennicą i kochanką i wspólnie z nim głosiła rychły koniec świata.

Domingo Zárate Vega, samozwańczy prorok, lepiej znany jako Chrystus z Elqui, wywoła poważne zamieszanie swoimi natchnionymi naukami. Groteskowe, a zarazem budzące sympatię postaci, płomienne kazania i wątpliwe cuda stanowią materię narracyjną tej pełnej humoru, surrealistycznej prozy, układającej się w niezapomnianą kronikę wyjątkowego miejsca i jedynej w swoim rodzaju epoki.

Muza
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2011-07-14

ISBN: 978-83-749-5974-2

Tytuł oryginalny: El arte de la resurreccion

Liczba stron: 248

Format: 130x205mm

Cena katalogowa: 24,99 zł

Tłumaczenie: Barbara Jaroszuk

Cena pakietu

67,89 zł

4108

Cena pakietu

69,89 zł

4218