Okropny Maciuś i Namolna Niania

Małgorzata Strękowska-Zaremba

Okropny Maciuś i Namolna Niania

 

Uwaga, łobuziaki! Okropny Maciuś nadchodzi!

Maciuś ma niebieskie oczy, kręcone włosy i zadarty nos. Wygląda jak aniołek, ale jest naprawdę okropny… Tymczasem w domu Okropnego Maciusia pojawia się Namolna Niania, trucicielka moli, która twierdzi, że nazbyt żywego chłopca trzeba utemperować! O, nie! Maciuś na to nie pozwoli! Udowodni niani, że naprawdę jest okropny! Na beczkę prochu! Broń się, Maciusiu!

Pierwszy tom prześmiesznej serii!

Namolna Niania miała brodawkę na brodzie. Z brodawki wyrastały trzy czarne włosy. Jeden włos był wyjątkowo długi i zakręcony.

„Czekaj, ty morderco moli! Zaraz spotka cię zasłużona kara!” – pomyślał gniewnie Okropny Maciuś. Złapał za najdłuższy włos. Szarpnął z całej siły. I wyrwał go z brodawki Namolnej Niani!

– Cha! Cha! – zaśmiał się okropny rabuś morski.

– O LUUUDZIE!!!!!! – ryknęła dziko Namolna Niania.

Do pokoju Maciusia i Michasi przybiegli ludzie, czyli mama Sabina i tata Sebastian. Za ludźmi wpadły rude koty Mruczki. A nad łebkami kotów przeleciał pies Pirat. Pies nie miał skrzydeł, więc spadł na Namolną Nianię.

Namolna Niania łupnęła o podłogę.

ŁUP!!!

Grube nogi niani wystrzeliły w górę. A pluszowe kapciuchy wpadły pod łóżko. I wtedy wszyscy zobaczyli bawełniane majtki Namolnej Niani. Białe, w wielkie czerwone serducha.

Nasza Księgarnia (WNK)
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-05-08

ISBN: 978-83-101-2254-4

Liczba stron: 96

Format: 130x192mm

Cena katalogowa: 15,90 zł