Jimi Hendrix. Oczami brata

Hendrix Leon, Mitchell Adam,

Jimi Hendrix. Oczami brata

39,90 zł

2534

 

Klucz do zrozumienia osobowości i muzycznego świata Jimiego Hendrixa

Nawet jak na gwiazdę rocka jego droga na szczyt była dramatycznie trudna. Przygnębiająca bieda, pijackie awantury, niepełnosprawne rodzeństwo, kłopoty z prawem. Swoją pierwszą gitarę znalazł w śmieciach. Miała tylko jedną strunę. Od tego momentu wszystko inne przestało się liczyć.

Na krótkie cztery lata świat zachłysnął się jego geniuszem – być może większym niż kogokolwiek innego w historii rocka. Dla Leona Hendrixa brat na zawsze pozostał jednak Busterem – bohaterem z dzieciństwa.

"Oczami brata" to relacja przywołująca na myśl książki Marka Twaina, napisana z nerwem, barwna, żywą i poruszającą. Wraz z Leonem Hendrixem odkrywamy w słynnych piosenkach Jimiego zawoalowane wątki autobiograficzne oraz ślady dziecięcej fascynacji kosmosem. Wskakujemy tez˙ na rockandrollowa? karuzele? – czytamy, jak pod koniec lat sześćdziesiątych wyglądało szalone, hedonistyczne życie gwiazd rocka. Bez wątpienia poznajemy dusze? twórcy "Purple Haze" lepiej niż˙ kiedykolwiek dotychczas. Odkrywamy powody traum, niepokojów i rozterek wyrażonych w jego muzyce. Wchodzimy w jego niezwykła? twórczość jak do siebie.

Wiesław Weiss
redaktor naczelny „Teraz Rock”

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-03-13

ISBN: 978-83-792-4129-3

Tytuł oryginalny: Jimi Hendrix: A Brother's Story

Liczba stron: 320

Format: 150x215mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Mateusz Kopacz