Coldplay. Życie w trasie

Matt McGinn

Coldplay. Życie w trasie

39,90 zł

2534

 

Coldplay jakiego nie znaliście. Absolutnie niewiarygodna, choć zupełnie prawdziwa historia kultowego zespołu.

***
Matt jest członkiem naszej rodziny od samego początku.
- Coldplay

Coldplay, jakiego nie znaliście. Absolutnie niewiarygodna, choć zupełnie prawdziwa historia kultowego zespołu oczami przyjaciela i roadie!

Spłukany, łysiejący gitarzysta pod trzydziestkę pozostaje bez perspektyw na dalsze granie. Znając się trochę na gitarach i nie mając zupełnie doświadczenia, łapie posadę roadie nikomu nieznanej kapeli grającej jako support przed Muse. Tak zaczyna się przygoda jego życia! Bo dziwna banda byłych studentów w beznadziejnych spodniach już wkrótce zawojuje cały świat jako Coldplay.

Życie w trasie jest książką wyjątkową, tak jak Coldplay jest wyjątkowym zespołem. Muzycy przebyli długą i bardzo wyboistą drogę na sam szczyt, a ich wierny roadie był przy nich przez cały czas – niezależnie od sukcesów i niepowodzeń. Wyobraźcie sobie tylko, jakich wydarzeń był świadkiem...

Matt McGinn serwuje nam historie z pierwszej ręki, które są tak niesamowite, że czasami aż trudno w nie uwierzyć. Huragany, fale upałów, loty helikopterem i prywatnym odrzutowcem, szaleni łowcy kostek gitarowych – to zaledwie wierzchołek góry lodowej, jaką jest Życie w trasie. Lecz przecież niezależnie od przeszkód przedstawienie musi trwać!

***
Uwierzyliśmy w Coldplay tak jak Matt McGinn, autor tej książki. Uwierzył w nich już w trakcie słuchania pierwszej piosenki i do dzisiaj czerpie z tego faktu satysfakcję. Coldplay stali się jego nową rodziną, a miejsca koncertów i kulisy scen – nowym domem. Sytuacje z koncertowego życia ekipy opisał bez strachu i zbędnej pompatyczności. Gratka dla każdego fana Coldplay, również dla nas.
- Krzysztof Dokładny & Aleksandra Kielichowska
coldplace.eu

Chris Martin, Guy Berryman, Jonny Buckland i Will Champion od półtorej dekady zaopatrują świat w melodie. Wpadające w ucho, skonstruowane z niezwykłą starannością czy zwyczajnie poruszające. Przykładami można żonglować do woli.
- Piotr Stelmach, Program III Polskiego Radia

Będziesz się śmiać, będziesz również płakać. Matt odkrywa wszystkie karty w swoim bezkompromisowym sprawozdaniu z życia w trasie.
- The Guardian

Dokładny opis współpracy i niekończącej się podróży z jednym z największych zespołów na świecie. Autor dzieli się intymnymi, ujmującymi i często zabawnymi anegdotami pochodzącymi wprost zza kulis.
- popmatters.com

Absolutnie kocham tę książkę! Cóż za zabawna i odkrywcza lektura.
- Goodreads

Wnikliwe i świeże spojrzenie na przemysł rockowy. To pierwsza i jedyna książka pobłogosławiona przez Coldplay.
- Waterstones

Pełen humoru zapis więzi, jaka wytworzyła się między Mattem a zespołem podczas wspólnej drogi na szczyt.
- Amazon

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-05-20

ISBN: 978-83-792-4214-6

Tytuł oryginalny: Roadie. My life on the road with Coldplay

Liczba stron: 232

Format: 145x210mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Karolina Wanat