Farben Lehre. Bez pokory + CD

Wicik Kamil, Gnoiński Leszek, Wojda Wojciech

Farben Lehre. Bez pokory + CD

 

MUZYKA, SZACUNEK, PRAWDA...

Niepokorny, zadziorny, uparty, konsekwentny, niezależny – taki jest zespół Farben Lehre i taki jest jego lider, Wojciech Wojda. Historia Farben Lehre nie jest usłana różami – wiedzie od prób w garażu przy trzydziestostopniowym mrozie, wyrzucania z kolejnych sal prób oraz niechęci środowiska i mediów, poprzez zwycięstwo na festiwalu w Jarocinie, aż po spektakularny występ podczas Przystanku Woodstock dla kilkuset
tysięcznej, szalejącej pod sceną publiczności. Bez pokory to szczera opowieść o polskiej scenie muzycznej i jej kulisach, a także o ciemnych i jasnych stronach grania w zespole rockowym.

Historia, która jest nie tylko muzyką, ale także sposobem na życie...

Po 30 latach działalności Wojciech Wojda wciąż wierzy w swoje młodzieńcze ideały, wyznaje cenne zasady uczciwości, lojalności i braterstwa. Dlatego idzie pod prąd i nie waha się wypowiadać swoich, często kontrowersyjnych, poglądów. Bez pokory to fascynujący obraz charyzmatycznego, pełnego energii wokalisty i autora bezkompromisowych tekstów oraz jego buntu wobec świata. Książka przedstawia też przeobrażenia Wojdy-muzyka w Wojdę-menedżera, który dba nie tylko o interesy własnego zespołu, ale również aktywnie wspiera innych artystów.

***

Podziwiam Wojtka Wojdę za wytrwałość w kreowaniu takiej, a nie innej idei.
- Kazik Staszewski

Wojtek jest zawsze oddany sprawie. To taka nieuleczalna fala romantyzmu. Do dziś obaj pozostajemy dzikimi dzieciakami z dzikim entuzjazmem.
- Kuba Wojewódzki

Są wiarygodni w tym, co robią. Nie ma ich w mediach, a mimo to na ich koncerty przychodzą tłumy.
- Tomek Dorn

To taki niezatapialny statek, grupa ludzi, którzy czują muzykę.
- Jurek Owsiak

Mam szacunek dla kogoś, kto dotknął lekkiego dna i wyszedł na prostą. Prawdziwy band musi przeżyć wszystko, za tym idzie sukces.
- Muniek Staszczyk

Podoba mi się ich bunt. Mody się zmieniają, a oni robią swoje.
- Michał Jelonek

***

Koniec lat 80. to czas mojego dojrzewania w liceum – Jagiellonce – i okres, kiedy rodzi się Farben Lehre i daje w szkole pierwszy koncert. To wtedy powstał zespół bez pokory, który podbił muzyczną scenę kraju. Nie wyobrażam sobie Płocka bez Farben Lehre. Znamy ich piosenki, teraz możemy poznać historię zespołu. Wystarczający to powód, by sięgnąć po książkę.
- Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-04-07

ISBN: 978-83-792-4242-9

Liczba stron: 360

Format: 145x210mm

Cena katalogowa: 42,90 zł