Pavel Nedved. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają, czyli moje zwyczajne życie

Pavel Nedved

Pavel Nedved. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają, czyli moje zwyczajne życie

39,90 zł

2664

 

Nigdy nie był piłkarzem, którego wybryki trafiały na czołówki gazet. Na co dzień małomówny, opanowany i skromny. Ale kiedy wychodził na boisko, stawał się prawdziwym wulkanem energii.
Wicemistrzostwo Europy, dzięki któremu doczekał się potomstwa. Jan Koller przedkładający pracę w banku nad grę w Sparcie Praga. Paskudny charakter Roberto Manciniego, dwa oblicza Zlatana Ibrahimovicia i potrójne sombrero zafundowane przez Cafu, które przyjął jako... zaszczyt!
Pavel Nedved opowiada o drodze z małej miejscowości w Czechosłowacji do tytułu najlepszego piłkarza świata. Zdradza, co czuł, kiedy sędzia wykluczał go z udziału w fi­nale Ligi Mistrzów. I wyjaśnia, dlaczego pozostał wierny Juventusowi mimo degradacji i kuszącej oferty José Mourinho.

Pavel Nedved opowiada nie tylko, jak to się stało, że chłopak z zachodnich Czech sięgnął po Złotą Piłkę, ale i zaprasza za kulisy wielkiego Juventusu. Lektura obowiązkowa dla wszystkich kochających futbol z przełomu wieków.
- Grzegorz Rudynek, „Przegląd Sportowy”
Znany był z tego, że się nie zatrzymywał. Jak już wszedł na boisko, to nie po to, żeby stać. Odbierał piłkę i strzelał bramki. Nie był mózgiem Sparty, Lazio, Juventusu i reprezentacji Czech, ale na pewno był ich sercem i płucami. I choć starcia z nim bywały bolesne, szanowali go także przeciwnicy.
- Stefan Szczepłek, „Rzeczpospolita”
Blond czupryna Nedveda i jego niezapomniane rajdy, gdy pędził skrzydłem niczym koń pociągowy, to jeden z powodów, dla których pokochałem futbol. Grazie Pavel!
- Tomasz Zieliński, TOK FM
O zwyczajnym życiu niezwyczajnego piłkarza. Od futbolu po miłość, od rodziny po politykę, od Skalnej po Turyn...
- Krzysztof Gawron, fajny SEZON
To książka o piłkarzu, w którego stylu można było zakochać się bez pamięci. Nedved zostanie w pamięci kibiców jako pomocnik doskonały, emanujący klasą na boisku i wyznaczający trendy poza nim. Jego oryginalna fryzura była hitem pierwszych lat XXI wieku.
- Mateusz Święcicki, WP.PL
Z Pavlem wiąże mnie wiele wspomnień: zwycięstwa, porażki, decyzja o pozostaniu w Juventusie po degradacji do Serie B... Na zawsze zapamiętam te chwile, nawet z pozoru nieistotne, które świadczą o nim nie tylko jako o wielkim piłkarzu, ale także wyjątkowym człowieku i przyjacielu. Grałem zarówno z nim, jak i przeciwko niemu. Mogę was zapewnić, że zdecydowanie lepiej mieć go po swojej stronie.
- Alessandro Del Piero
Nie ma takich pieniędzy, które mogłyby zakłócić jego życie rodzinne. Kiedyś miałem dla niego ofertę z Japonii. Takiej kwoty nie oferowali nawet samemu Zidane’owi! Ale Pavel odrzucił bajeczny kontrakt, bo nie chciał, żeby jego dzieci zmieniały szkołę.
- Mino Raiola, agent Nedveda
Największy profesjonalista, jakiego znam. Raz w wywiadzie powiedział, że przed treningiem zawsze wychodzi pobiegać. Nie mogłem w to uwierzyć. Budził się rano, biegał sam, a po południu przychodził na trening. I zawsze zjawiał się przed nami!
- Paolo Montero

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-09-25

ISBN: 978-83-792-4421-8

Tytuł oryginalny: La mia vita normale. Di corsa tra rivoluzione, Europa e Pallone d'oro

Liczba stron: 240

Format: 145x210mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Marcin Nowomiejski

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka