Pamiątka z Paryża

Tina Oziewicz

Pamiątka z Paryża

 

Kolejny tom serii „Mały Koneser” – skąd biorą się figurki wieży Eiffla, które turyści przywożą ze stolicy Francji?

Pewnego dnia w Paryżu dochodzi do dziwnego zdarzenia: na chodnikach, ulicach, placach kiełkują niezliczone żelazne pręty, które całkowicie dezorganizują życie mieszkańców i płoszą turystów. W tym samym czasie w paryskim Instytucie Nanobiotechnologii młoda laborantka bada dziwne nasionko, przypominające ułamany grafit ołówka… Naukowa analiza ujawnia zaskakującą prawdę: po 120 latach wieża Eiffla najwyraźniej dojrzała i rozsiewa nasiona!

Opowiadanie Tiny Oziewicz – utrzymane w konwencji science fiction – wychodzi od obrazu Wilhelma Sasnala, a potem konsekwentnie zmierza do zaskakującego zakończenia.


Tina Oziewicz (ur. 1971) – literaturoznawca, wykładowca akademicki, tłumaczka anglojęzycznej literatury pięknej. Absolwentka filozofii oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Autorka książek dla dzieci „O wiadukcie, który chciał zostać mostem nad rzeką, i inne bajki” oraz „Powidoki”.

Jacek Ambrożewski (ur. 1989) – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się ilustracją i projektowaniem graficznym. W obu tych dziedzinach był niejednokrotnie nagradzany.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-10-10

ISBN: 978-83-608-5043-5

Liczba stron: 48

Dwie Siostry

Format: 15.6x17.6

Cena katalogowa: 21,00 zł