Jak dobrze uczyć dzieci. Wychowanie do prawdziwego sukcesu

Madeline Levine

Jak dobrze uczyć dzieci. Wychowanie do prawdziwego sukcesu

34,90 zł

2246

 

Każdy rodzic pragnie wychować dzieci odnoszące sukcesy. Jeśli jednak nie określimy wartości i sposobów, które doprowadzą nas do tego celu, wychowamy tylko pozornie zdeterminowane i zmęczone dzieci. Autorka nie ma wątpliwości: to skutek naszej błędnej, wąskiej wizji sukcesu, opartej niemal wyłącznie na osiągnięciach akademickich. Proponuje antidotum: wychowanie skoncentrowane na prawdziwym sukcesie, który polega na wewnętrznych wartościach. Przedstawia też umiejętności, dzięki którym dzieci nie tylko sprostają szkolnym wyzwaniom, ale także doskonale poradzą sobie w życiu i wyrosną na dobrych, szczęśliwych ludzi.

„Praktyczne rady, jak wychować właściwie zmotywowane dzieci. (…) Zweryfikowanie pojęcia „sukcesu” zapewnia nowe, świeże spojrzenie na to, na czym polega troska o dziecko we współczesnym świecie”
„Kirkus Reviews”

„Jeśli twoje dziecko straciło zapał do nauki i radość życia, a ty chcesz na nowo je w nim wzbudzić, dzięki przewodnictwu i wsparciu doktor Levine oboje odniesiecie sukces”
„Publishers Weekly”

„Fantastyczna, trafiająca w sedno książka”
Edward Hallowell, autor Miej odwagę wybaczyć i Jak żyć z ADHD

Doktor Madeline Levine jest psychologiem z trzydziestoletnim doświadczeniem, matką trzech synów, konsultantką i edukatorką, a także współzałożycielką Challenge Success, programu opracowanego w Stanford School of Education, który ma na celu zreformowanie systemu nauczania, poprawę samopoczucia uczniów i edukację rodziców. Napisała książki The Price of Privilege, Viewing Violence i See No Evil: A Guide to Protecting Our Children from Media Violence.

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-09-03

ISBN: 978-83-781-8416-4

Tytuł oryginalny: Teach Your Children Well

Liczba stron: 296

Rebis

Format: 150x225mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Katarzyna Bażyńska-Chojnacka, Piotr Chojnacki