Niszczyciel. Przypływ

Taylor Anderson

Niszczyciel. Przypływ

39,90 zł

2534

 

„Połatane niszczyciele Taylora Andersona w kłębach pary wyszły na czoło historii alternatywnej” – E. E. Knight, autor “March in Country”
Kapitan Reddy i jego niespodziewany sojusznik, komodor Jenks z Imperialnej Marynarki Wojennej, ścigają porywacza księżniczki Rebekki i porucznik Sandry Tucker. Trop wiedzie na wyspy macierzyste Nowego Imperium Brytyjskiego, gdzie stają oni wobec całkiem nowego wyzwania i perspektywy kolejnej wojny.
Ujawniają spisek, lecz nikt im nie wierzy, rychło jednak się okazuje, że nie przebierająca w środkach Kompania Nowobrytyjska szykuje się do zamachu stanu i przejęcia całej władzy nad imperium.
Reddy i Jenks, którzy sądzili, że mają do czynienia z drobnym, choć brzemiennym w skutki spiskiem, włączają się w rozgrywkę polityczną na międzynarodową skalę. O wyniku starcia w olbrzymiej mierze zadecyduje przerzucony do świata jaszczurów i lemurów niszczyciel USS Walker…

Taylor Anderson jest wytwórcą replik starej broni palnej, ekspertem w dziedzinie balistyki historycznej i konsultantem filmowym. Wykłada historię na Uniwersytecie Tarletona. Żegluje, mieszka z żoną, córką i swoimi armatami w Granbury w Teksasie.
Bestsellerowym cyklem „Niszczyciel” dowiódł on świetnej znajomości zagadnień marynistycznych i nawiązał do najlepszych tradycji militarnej SF.

Z cyklu „Niszczyciel” ukazały się
„W oku cyklonu”
„Krucjata”
„Malstrom”
„Pomruki burzy”

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-01-31

ISBN: 978-83-781-8486-7

Tytuł oryginalny: Rising Tides

Liczba stron: 544

Rebis

Format: 130x200mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Radosław Kot