Magda Goebbels. Pierwsza dama Trzeciej Rzeszy

Anja Klabunde

Magda Goebbels. Pierwsza dama Trzeciej Rzeszy

42,00 zł

2768

 

Kobiety niezwykle rzadko pojawiają się w literaturze na temat nazizmu. Książka Anji Klabunde jest tym cenniejsza, że opisuje losy wyjątkowej postaci – Magdy Goebbels, najbardziej wpływowej kobiety Trzeciej Rzeszy.
Fanatyczna, bezwzględna, bez reszty oddana wierze w Adolfa Hitlera i narodowy socjalizm, żona jednego z najpotężniejszych i najniebezpieczniejszych ludzi w hitlerowskich Niemczech, Josepha Goebbelsa, pełniąca funkcję pierwszej damy nazistowskich Niemiec, Magda Goebbels była osobą naznaczoną sprzecznościami pozornie nie do pogodzenia. W jaki sposób zagorzała zwolenniczka syjonizmu zmieniła się w ikonę niemieckiego faszyzmu i antysemitkę, a matka sześciorga dzieci w morderczynię? Precyzyjne informacje zebrane przez Anję Klabunde opisują los, w którym odnajdujemy namiętności i katastrofy decydującej fazy przełomu dwudziestego stulecia posunięte do skrajności.
Anja Klabunde (ur. 1945) – absolwentka germanistyki i historii sztuki. Niezależna autorka i publicystka, której specjalnością są tematy z zakresu historii współczesnej. Od 1980 r. mieszka w Paryżu.

Prószyński Media
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-06-10

ISBN: 978-83-783-9783-0

Tytuł oryginalny: Magda Goebbels. Annäherung an ein Leben.

Liczba stron: 392

Prószyński Media

Format: 150x210mm

Cena katalogowa: 42,00 zł

Tłumaczenie: Monika Kilis

Rok wydania: 2014