Zgaga

Nora Ephron

Zgaga

28,00 zł

1974

 

Niezwykle smakowita powieść, lekka jak suflet i aromatyczna jak najlepszy winegret.
Czy można napisać powieść, która rozśmiesza do łez, chociaż opowiada o rozpadzie idealnego małżeństwa? „Zgaga” jest najlepszym przykładem na to, że owszem. Tworząc tygiel zdrady, zemsty, terapii grupowej, garnków, talerzy i duszonego mięsa, specjalistka od czarnego humoru przypomina nam, że podstawą każdej komedii, szczególnie romantycznej, są męki duszy i ciała…
Ciężarna Rachel Samstat przypadkiem odkrywa, że jej mąż kocha inną. Niestety fakt, że rywalka jest wysoka jak wieża, ma szyję jak żyrafa i nos jak trąbę słonia niespecjalnie ją pociesza. Ucieczki szuka za to w kuchni, gdzie realizuje przepisy z książek kucharskich własnego autorstwa. Czy Rachel uda się uratować małżeństwo?
Ta powieść gwarantuje świetną zabawę.
„The New York Times Book Review”
Debiut powieściowy Nory Ephron to książka ciepła, zabawna i mądra.
„Harper's Bazaar”
Nora Ephron reżyserka, scenarzystka, pisarka. Ma w swoim dorobku kilkanaście filmów, w tym „Kiedy Harry poznał Sally” (scenariusz), „Bezsenność w Seattle”, „Masz wiadomość” (reżyseria), trzykrotnie nominowana do Oscara. „Zgaga” była jej pierwszą książką. Zekranizowana w 1986 roku przez Mike’a Nicholsa, w rolach głównych wystąpili Meryl Streep i Jack Nicholson.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-07-04

ISBN: 978-83-783-9551-5

Tytuł oryginalny: Heartburn

Liczba stron: 200

Prószyński Media

Format: 13.1x19.8

Cena katalogowa: 28,00 zł