Pastwiska Niebieskie, Złota Czara, Nieznanemu bogu

John Steinbeck

Pastwiska Niebieskie, Złota Czara, Nieznanemu bogu

56,00 zł

3556

 

Kolejne znakomite powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy.
W „Nieznanemu bogu” i „Pastwiskach Niebieskich” powraca temat dwudziestowiecznej Kalifornii i jej mieszkańców – farmerów, którzy poszukują swojego miejsca w świecie, własnego kawałka ziemi, mierząc się z lękami i namiętnościami.
„Złota Czara” natomiast to historia młodzieńca, który zafascynowany opowieściami o podróżach, przygodach i bogactwie, postanawia opuścić rodzinny dom i zostać korsarzem. Pewny siebie, z mnóstwem pomysłów, lecz bez doświadczenia, zaciąga się na statek płynący do Indii. Oszukany, trafia w końcu na Barbados, gdzie jako niewolnik planuje swoją dalszą przyszłość. Za wszelką cenę pragnie zostać pierwszym, który posiądzie tajemniczą piękność, La Santa Roja, i podbije opływającą w złoto i inne kosztowności Panamę, tytułową Złotą Czarę.
John Steinbeck (1902–1968) – amerykański powieściopisarz, laureat literackiej Nagrody Nobla 1962 za „realistyczny i poetycki dar, połączony z subtelnym humorem i ostrym widzeniem spraw społecznych". Jego najbardziej znane powieści to „Grona gniewu”, „Myszy i ludzie” i „Na wschód od Edenu”.

Prószyński Media
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-07-11

ISBN: 978-83-783-9556-0

Tytuł oryginalny: The Pastures of Heaven, Cup of Gold, To a God Unknown

Liczba stron: 800

Prószyński Media

Format: 130x200mm

Cena katalogowa: 56,00 zł

Tłumaczenie: Andrzej Nowicki