Nim zabierze nas rzeka

Helena Thorfinn

Nim zabierze nas rzeka

 

Wstrząsający obraz Bangladeszu widzianego oczami jego rdzennych mieszkańców, zderzony z bajecznym światem dyplomatycznych salonów.
Sofia Paulin, prawniczka specjalizująca się w kwestiach praw człowieka i równouprawnienia, obejmuje posadę przy ambasadzie szwedzkiej w stolicy Bangladeszu. W tym samym czasie w maleńkiej bengalskiej wiosce z rąk męża ginie młoda kobieta. Mina i Nazrin, siostry zamordowanej, postanawiają wziąć los w swoje ręce i uciec z rodzinnego domu, w którym nie mogą czuć się bezpiecznie, do Dhaki, gdzie zaczyna się ich dramatyczna walka o przetrwanie.
Konfrontacja z realiami życia w stolicy okazuje się równie trudna dla pary zamożnych Szwedów, co dla ubogich Bengalek. Mimo dzielących ich różnic, losy całej czwórki splatają się w zaskakujący sposób.
Szokujący obraz europejskiego blichtru w zderzeniu z dramatem bengalskiej ludności, wykorzystywanej przez polityków i przedsiębiorców oraz budzącą przerażenie sytuacją kobiet nikogo nie pozostawi obojętnym.
„Sydsvenskan”
Helena Thorfinn – dziennikarka, analityczka społeczna w Szwedzkiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego i działaczka na rzecz praw człowieka. Jej debiut został okrzyknięty jedną z najlepszych szwedzkich książek 2012 roku i szybko stał się bestsellerem.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-09-17

ISBN: 978-83-783-9609-3

Tytuł oryginalny: Innan floden tar oss

Liczba stron: 528

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 42,00 zł

Tłumaczenie: Kmieciak Ewelina, warchoł Anna