Lepsze życie

Anna Gavalda

Lepsze życie

38,00 zł

2580

 

Dwie poruszające opowieści o młodości od francuskiej mistrzyni prozy obyczajowej.

Zgubić coś, by znaleźć sens życia, spotkać najważniejszą dla siebie osobę przypadkiem, rozstać się z kimś, by odkryć prawdziwe szczęście, stracić, by zyskać... Małe wydarzenia czasem mają wielkie konsekwencje. Mathilde, studentka historii sztuki, zgubiła torebkę z dużą sumą pieniędzy. Po kilku dniach uczciwy znalazca zwrócił ją z całą zawartością. Po kilku miesiącach Mathilde wyjechała z Paryża, by szukać go na dalekiej prowincji... Yann, dwudziestokilkuletni Bretończyk mieszkający w Paryżu, podczas przypadkowej kolacji u sąsiadów uświadamia sobie, że jego życie jest puste, a do dziewczyny, z którą je dzieli, nie czuje już nic. Po rozmowie z Isaakiem spakuje walizki i wyruszy do pewnej winnicy w Hérault...

"Dwie historie. Dwie opowieści o młodych ludziach z naszej współczesności. Sytych, a jednak głodnych. Uprzejmych, a jednak gniewnych. Takich, którzy wolą zaryzykować, że się pomylą w swoich decyzjach, niż żyć w pustce". Anna Gavalda.

Anna Gavalda – (ur. 1970) francuska dziennikarka i pisarka. Autorka m.in. powieści "Po prostu razem" (sfilmowana, z Audrey Tatou w roli głównej), "Kochałem ją" oraz "Billie". Jej książki są tłumaczone na ponad 30 języków.

Literackie
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-05-07

ISBN: 978-83-080-5517-5

Tytuł oryginalny: La Vie en mieux

Liczba stron: 308

Literackie

Format: 19.6x12.4

Cena katalogowa: 38,00 zł

Tłumaczenie: Paweł Łapiński