Jego świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI

Gianluigi Nuzzi

Jego świątobliwość. Tajne dokumenty Benedykta XVI

39,90 zł

2565

 

Co naprawdę dzieje się za murami Watykanu – ciemne interesy i pałacowe spiski
Książka opowiada o historiach, ludziach i lękach, które dzielą dziś Kościół i w które wciągnięte są Włochy i włoska polityka, także polityka rządu Montiego. Listy Vigano, który zaoszczędziwszy miliony dla Watykanu, został zmuszony do dymisji, prywatne darowizny, niewiarygodne działania śledcze watykańskich agentów 007 na terytorium Włoch, prawda o Legionistach Chrystusa i pedofilii – te i inne historie przedstawione przez Nuzziego brzmią niczym kolejne rozdziały thrillera.
To nie zdarzyło się wcześniej nigdy. Nikomu nie udało się dostać do pokojów papieskich i przeczytać poufnych not, setek dokumentów, które odsłaniają codzienną niestabilność Kościoła – od bardzo mało przejrzystych interesów po pałacowe spiski.
Gainluigi Nuzzi urodził się w Mediolanie w roku 1969. Współpracował z dziennikiem „Corriere della Sera”, następnie jako specjalny korespondent dla „Panoramy” i „Libero”. Od roku 1994 śledzi najważniejsze śledztwa sądowe dotykające polityki i finansów. Autor bestsellera na temat skandalu Instytutu Dzieł Religijnych (watykańskiego banku) i spółki akcyjnej Enimont Vaticano S.p.A. („Watykan SA”).

Czarna Owca
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-09-25

ISBN: 978-83-755-4594-4

Tytuł oryginalny: SUA SANTITA. LE CARTE SEGRETE DI BENEDITTO XVI

Liczba stron: 304

Czarna Owca

Format: 20.3x13.5

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Piotr Laskowski, Sebastian Matuszewski