Ratuj się, życie wzywa

Boris Cyrulnik

Ratuj się, życie wzywa

36,99 zł

2381

 

„Nie było mnie przy moich pierwszych narodzinach. Moje ciało przyszło na świat 26 lipca 1937 roku w Bordeaux. Tak mi powiedziano. Jestem zmuszony w to wierzyć – sam nie mam z tamtych chwil żadnych wspomnień.
Pamiętam za to swoje drugie narodziny. Pewnej nocy obudziłem się, a moje łóżko otaczali uzbrojeni mężczyźni. Przyszli po mnie, chcieli mnie zabić. Tamtej nocy rozpoczęła się moja historia”.
Boris Cyrulnik
Boris Cyrulnik po raz pierwszy zdecydował się opowiedzieć tę wstrząsającą historię. Talent pisarza przywołuje emocje ocalonego. To książka o tym, jak społeczny obraz tragedii konstruuje indywidualne wspomnienia. I o tym, jak sięganie pamięcią do złamanego przez wojnę dzieciństwa pomaga przekroczyć cierpienie i odpowiedzieć na wołanie życia.
Niezwykła, przejmująca opowieść, która odbije się echem w każdym z nas.
Boris Cyrulnik – jest neuropsychiatrą i dyrektorem ds. nauczania na Uniwersytecie w Tulonie. Jest autorem wielu poczytnych książek, m.in. Un merveilleux malheur (Cudowne nieszczęście), Les Vilains Petits Canards (Brzydkie kaczątka), Anatomia uczuć, Rozmowy o miłości na skraju przepaści, O ciele i duszy.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-09-24

ISBN: 978-83-755-4762-7

Tytuł oryginalny: SAUVE-TOI, LA VIE T'APPELLE

Liczba stron: 256

Czarna Owca

Format: 13.4x20.3

Cena katalogowa: 36,99 zł

Tłumaczenie: Ewa Kaniowska