Żądza krwi

Thomas Enger

Żądza krwi

34,90 zł

2199

"To literatura kryminalna na najwyższym poziomie (...)"

Przekład z norweskiego Iwona Zimnicka

Brutalne morderstwo pensjonariuszki domu starców szokuje mieszkańców Oslo. Detektyw prowadzący śledztwo szybko orientuje się, że nie była to przypadkowa zbrodnia i że zabójca uderzy znowu.
Jednocześnie wybucha skandal polityczny. Trine Juul-Osmundsen, norweska minister sprawiedliwości, zostaje oskarżona o molestowanie.
Choć Henning Juul, dziennikarz i detektyw, nie utrzymuje bliskich kontaktów z siostrą, nie wierzy w te doniesienia. Trine jednak nie chce jego pomocy, a on ma pilniejsze sprawy: zebranie materiałów dotyczących morderstwa w domu opieki oraz własne, ważniejsze śledztwo…

"To literatura kryminalna na najwyższym poziomie, a Thomas Enger stanowi klasę sam dla siebie."
Orjan Greiff Johnsen, “Adresseavisen”

"Po lekturze „Żądzy krwi” nie ma żadnych wątpliwości – Thomas Enger powinien zgarnąć wszystkie najważniejsze nagrody tego roku."
„Tvedestrandsposten”

"„Żądza krwi” przekona wszystkich niedowiarków, że Thomas Enger jest jednym z najlepszych norweskich autorów powieści kryminalnych."
„Stavanger Aftenblad”

"To świetnie napisana, wielowarstwowa książka, która gna do przodu. Ale pęd nadaje jej nie tylko fabuła. Wreszcie poznajemy lepiej Henninga Juula…"
„Bokklubben”

"„Żądza krwi” to misternie skonstruowana powieść pełna krwawych szczegółów. Enger ma niezwykłą zdolność bardzo intensywnego wyrażania emocji. Zamiast mnożyć bohaterów, obdarza ich głębią charakteru."
„Brabok”

Czarne
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2014-02-17

ISBN: 978-83-753-6576-4

Liczba stron: 336

Czarne

Format: 12.5x20.4

Cena katalogowa: 34,90 zł