Granatowe mundury

Ribas Rosa, Hofmann Sabine

Granatowe mundury

36,90 zł

2343

 

Ostatnia powieść detektywistycznej serii po mistrzowsku zamyka trylogię, której główną bohaterką jest młoda dziennikarka Ana Martí.
Barcelona, rok 1959. Podczas gdy w porcie stacjonuje Szósta Flota Stanów Zjednoczonych, urozmaicając codzienność miasta w okresie frankistowskiej dyktatury, w zapyziałej melinie w chińskiej dzielnicy zostaje zamordowany amerykański marynarz. Na pierwszy rzut oka zdarzenie nie wydaje się niczym więcej jak wypadkiem w knajpianej burdzie.
Kiedy sprawa wzbudza zainteresowanie dziennikarki Any Martí odkrywa historię pełną półprawd oraz sprzecznych interesów. Z jednej strony ścierają się w tej historii ci, którzy szukają winnego wśród Hiszpanów, z drugiej zaś ci, którzy w roli zabójcy woleliby widzieć cudzoziemca.
„Zawsze z niecierpliwością wyczekuję następnej książki Rosy Ribas i Sabine Hofmann, ale tym razem nie jest to już niecierpliwość, to żądza”. Andreu Martín
„Zachwycający styl, znakomite odtworzenie realiów, bohaterowie z półświatka i dobrze poprowadzone wątki. Czego chcieć więcej?”. Toni Hill

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-0302-2

Tytuł oryginalny: AZUL MARINO

Liczba stron: 336

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 36,90 zł

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska