Japoński przepis na stuletnie życie Co jedzą, ile śpią i jak żyją najbardziej długowieczni ludzie na świecie

Junko Takahashi

Japoński przepis na stuletnie życie Co jedzą, ile śpią i jak żyją najbardziej długowieczni ludzie na świecie

34,99 zł

2469

 

W Japonii żyje najwięcej stulatków na świecie. Zaskakująca jest nie tylko liczba seniorów, ale przede wszystkim ich kondycja fizyczna i psychiczna. W książce poznamy sposoby wiekowych Japończyków na zachowanie sprawności i dobrego zdrowia. Co jedzą? Jak długo śpią? W co wierzą? Co sprawia, że cieszą się życiem wyjątkowo długo? Poznajcie Japoński przepis na stuletnie życie!
Mieko Nagaoka (102 lata) ustanowiła niedawno rekord w pływaniu stylem dowolnym na 1500 metrów w kategorii stulatków. Hidekichi Miyazaki w wieku 105 lat wziął udział w biegu na 100 metrów i marzy, żeby pobiec z Usainem Boltem. Z kolei doktor Shigeaki Hinohara (żył 105 lat), zwany najbardziej zajętym japońskim stulatkiem, kalendarz wizyt miał wypełniony na dwa lata do przodu. Poznajemy także stuletnią fotografkę Tsuneko Sasamoto, której motto brzmi: „Na naukę nigdy nie jest za późno”.
Co jedzą, jak żyją, pracują, rozwijają swoje życie zawodowe, wypoczywają? Z kim się spotykają, kogo kochają lub nienawidzą? Krótko mówiąc: jak wyglądało i wygląda życie sędziwych mieszkańców tego odległego kraju, od których z pewnością możemy wiele się nauczyć, aby poprawić jakość swojego życia.

Czarna Owca
Oprawa: Blister

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-801-5841-2

Tytuł oryginalny: El método japonés para vivir 100 anos

Liczba stron: 256

Format: 14.3x20.9

Cena katalogowa: 34,99 zł

Tłumaczenie: Karolina Jaszecka